• Odbierz prezent
metoda overbalance jako skuteczne narzędzie do wyznaczania trendu
Z artykułu dowiesz się:

- Na czym polega metoda Overbalance
- Jakie są sposoby na wykorzystanie jej w handlu

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony metodzie overbalance. Za jej pomocą trader jest w stanie określić panujący na rynku trend.

 

Autorem metodologii Overbalance jest Bryce Gilmore – australijski trader. Przy wyznaczaniu tego układu posługujemy się osią ceny. Aspekt czasowy jest mniej istotny. Bierzmy więc pod uwagę zasięgi cenowe.

Podstawowym założeniem jest to, że jeśli największa korekta w trendzie zostaje wybita, to pojawia się sygnał możliwego odwrócenia trendu, bądź dłuższej w czasie korekty. Inaczej mówiąc, dopóki rynek utrzymuje układ ob możemy mówić o kontynuacji trendu. Jeżeli zostaje on wybity istnieje spore prawdopodobieństwo jego odwrócenia. Metoda, dzięki swojej prostocie w wyznaczaniu trendu, cieszy się duża popularnością. Najwięcej zwolenników takiego podejścia do analizy technicznej możemy spotkać na rynkach najpłynniejszych takich jak np. główne pary walutowe czy największe światowe indeksy giełdowe. Sam jestem zwolennikiem wyznaczania trendu za pomocą układu Overbalance. Bardzo często wykorzystuję tę technikę w codziennym tradingu.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk