• Odbierz prezent
Otwarta transza emisji akcji – zostań akcjonariuszem Kubota S.A
fot. freepik.com

17 sierpnia 2021 r. o godzinie 10:00 rozpoczęła się II transza emisji akcji Kubota S.A., mająca charakter otwarty, a to oznacza, że każdy może zostać akcjonariuszem. Wartość zapisów na akcje przyjętych w ofercie publicznej przekroczyła próg emisji ustalony przez spółkę wynoszący 1 250 002 zł. Aktualne informacje o liczbie i łącznej wartości złożonych zapisów na akcje Kubota S.A. znajdują się na stronie crowdconnect.pl/kubota.

W ramach emisji akcji serii D spółka planuje pozyskać do 2,5 mln zł, które przeznaczy na zwiększenie stanu zapasów produktów, rozwój zespołu o doświadczone osoby z pionów marketingu, sprzedaży i logistyki oraz rozwój kubotastore.pl o nowe funkcjonalności, optymalizację portalu pod kątem szybkości działania i UX, stworzenie angielskiej wersji językowej oraz platformy B2B.

„Po zakończeniu oferty czeka nas jeszcze kilka czynności formalnych – rejestracja akcji w KRS oraz ich dematerializacja w depozycie prowadzonym przez KDPW, a także ukończenie badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta. Zakładamy, że wykonamy te kroki jeszcze w tym roku, co pozwoli nam na złożenie wniosku o wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect w 4 kwartale 2021 lub 1 kwartale 2022 r. – wyjaśnia Alina Sztoch, dyrektorka operacyjna i szefowa marketingu w spółce – Szacujemy, że faktyczny debiut może mieć miejsce na przełomie 1 i 2 kwartału 2022 r. – nie zależy to jednak od nas, a od decyzji GPW.”

„Wiem, że zabrzmi to, jak banał (i proszę mi to wybaczyć), ale życie pisze naprawdę ciekawe scenariusze. Gdyby 25 lat temu, ktoś powiedział mi, jak potoczy się historia Kuboty, być może tylko uśmiechnąłbym się z niedowierzaniem. A jednak – już niedługo planujemy wejść na rynek NewConnect. W imieniu swoim oraz żony dziękuję wszystkim za zaufanie.” – podsumowuje Wiesław Michalski, założyciel marki Kubota oraz wiceprezes zarządu Kubota S.A.

Jak wyglądają zapisy na akcje?

Zapisy na akcje w ramach II transzy są przyjmowane do 24 sierpnia 2021 r. II transza ma charakter otwarty. Wartość pojedynczego zapisu na akcje wynosi 5-25 tys. PLN, a jedna osoba może złożyć więcej niż jeden zapis.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na objęcie akcji za minimum 10 tys. zł, otrzymają od Kuboty przesyłkę z niespodziankami, w której znajdzie się m.in. pamiątkowa para legendarnych klapków Kubota Rzep z przygotowanym specjalnie na tę okazję nadrukiem.

Otwarta transza emisji akcji – zostań akcjonariuszem Kubota S.A - 2

Dokument Ofertowy zawierający m.in. opis czynników ryzyka, opis działalności spółki, wyniki finansowe, czy cele emisyjne, wraz z prezentacją inwestorską, są dostępne na crowdconnect.pl/kubota oraz emisja.kubotastore.pl.

Firmą inwestycyjną oferującą akcje, jest Dom Maklerski INC S.A. z siedzibą w Poznaniu, natomiast zapisy na akcje przyjmuje bezpośrednio Kubota S.A. Zapisy na akcje przyjmowane są przez Kubotę bezpośrednio na stronie internetowej spółki pod adresem emisja.kubotastore.pl.

Cały proces jest w pełni bezpłatny ani Dom Maklerski, ani Kubota S.A. nie pobierają żadnych opłat lub prowizji. Nie trzeba także podpisywać żadnej fizycznej dokumentacji – wszystkie informacje należy przekazać wyłącznie online.

Aby zapisać się na akcje Kubota S.A. w trakcie oferty publicznej, wystarczy wykonać tylko 4 kroki:

  1. Zapoznaj się ze stroną emisji: emisja.kubotastore.pl lub crowdconnect.pl/kubota.
  2. Pobierz dokument ofertowy.
  3. Przeanalizuj jego treść.
  4. Złóż zapis na akcje na stronie spółki: emisja.kubotastore.pl (strona została zabezpieczona certyfikatem SSL).

Wszystkie szczegóły na temat oferty publicznej akcji znajdują się na stronie emisja.kubotastore.pl oraz crowdconnect.pl/kubota.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk