• Odbierz prezent
Oto 12 spółek S&P których przychody wzrosły w dobie kryzysu

Znajdujemy się w okresie publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał 2020 roku. Sytuacja wygląda nieciekawie, ponieważ firmy oraz konsumenci cierpią z powodu globalnych lockdownów, co znajduje potwierdzenie w przychodach ze sprzedaży. Pomimo tego, nadal istnieją firmy, które w okresie pandemii zwiększyły skalę działalności i szybko się rozwijają. Poniżej lista 10 spółek notowanych na S&P500, którym COVID-19 okazał się niestraszny.

Do 4 maja 273 spółki z S&P 500 opublikowały wyniki finansowe za kwartał obrotowy kończący się 21 marca lub później. 147 z nich (54%) odnotowało spadek sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego. Za trzy miesiące prawdopodobnie będziemy się przyglądać jeszcze gorszym wynikom, biorąc pod uwagę, że gospodarka amerykańska poniesie dopiero w drugim kwartale główny ciężar przestoju spowodowanego COVID-19.

FXMAG akcje oto 12 spółek s&p których przychody wzrosły w dobie kryzysu giełda papierów wartościowych  akcje  przychody  wyniki finansowe  netflix 1

S&P 500 pobił rekordowy wynik 19 lutego, a gubernatorzy poszczególnych stanów zaczęli wydawać nakaz pozostania w domach dopiero w trzecim tygodniu marca. Obecnie Trump nawołuje do odmrażania gospodarki, pomimo szalejącego w USA wirusa.

Poniżej znajduje się lista firm, które odnotowały największe wzrosty sprzedaży kwartalnej w porównaniu z rokiem ubiegłym, biorąc pod uwagę tylko te, które wyniki finansowe za 1Q podały. Lista ta była filtrowana w taki sposób, aby wykluczyć spółki, których przychody znacząco wzrosły z powodu przejęć o charakterze przekształceniowym.

Lista 12 spółek, które najbardziej zwiększyły przychody:

 

FXMAG akcje oto 12 spółek s&p których przychody wzrosły w dobie kryzysu giełda papierów wartościowych  akcje  przychody  wyniki finansowe  netflix 2

źródło: marketwatch

W najbliższej przyszłości podejmując decyzje inwestycyjne powinniśmy pamiętać o załamaniu gospodarek na świecie, które znajdzie odzwierciedlenie w publikacji wskaźników makroekonomicznych w drugim kwartale tego roku. Na fali złych danych giełdy może czekać nawet 20-40% przecena, warto jednak mieć na uwadze powyższe spółki, które mogą posłużyć jako idealne, na czas koronawirusa, aktywo do dywersyfikacji portfela.


Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk