• Odbierz prezent
Ostre słowa krytyki Szwecji w stronę Wielkiej Brytanii
Z artykułu dowiesz się:

-dlaczego Szwecja nie pochwala Brexitu

Szwedzka minister Ann Linder stwierdziła, że David Cameron troszcząc się wyłącznie o interesy własnego kraju zagraża spójności Unii Europejskiej.

Ann Linder bardzo dosadnie skomentowała działania premiera Wielkiej Brytanii: „David Cameron to oportunista, który przedkłada własne dobro nad interes Unii składającej się z 28 państw” sygnalizując, że rozmowy po przegłosowaniu Brexitu mogą być zgorzkniałe.

„Nie chcę palić żadnych mostów, ale wyczuwam duże zgorzknienie skierowane w stronę Wielkiej Brytanii” dodaje minister.

 

Wielka Brytania robi sobie wrogów?

Tak ostra krytyka szwedzkiej minister studzi optymizm zwolenników Brexitu, którzy dotychczas uważali, że Wielka Brytania bez problemów odnowi swoje kontakty handlowe, szczególnie z takimi krajami jak Szwecja, która nie przyjęła wspólnej waluty.

Co więcej, specjaliści uważają, że ani Wielka Brytania, ani Unia Europejska nie przygotowała żadnego planu działania na wypadek Brexitu, według nich będzie to wielki festiwal prób i błędów dotyczących nowej polityki.

Tymczasem w Sztokholmie Ann Linder podziela obawy wszystkich Euro – optymistów, nawet jeżeli Brytyjczycy nie zdecydują się głosować za wyjściem z Unii może to spowodować lawinę podobnych referendów, które zachwieją w posadach integralnością UE.

Szwedzka minister wspomina także o oddziaływaniu decyzji premiera Camerona na rynki finansowe, nie tylko Wielkiej Brytanii ale i całej Europy, które już od jakiegoś czasu dyskontują niepewną przyszłość Unii Europejskiej.


Piotr Cichorski

Niezależny trader. Inwestuje wyłącznie intraday'owo, koncentrując się głównie na scalpingu. Swoje inwestycje opiera przede wszystkim na reakcjach cen na publikacje makroekonomiczne. Na rynku Forex od 2010 roku.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk