• Odbierz prezent
Ostatnie minutki FED w tym roku

O godzinie 20 ogłoszono decyzję dotyczącą polityki monetarnej w USA. Stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie, a skup aktywów będzie kontynuowany tak długo, aż poprawi się sytuacja w gospodarce dotkniętej pandemią.

 

16 grudnia w środę o godzinie 20 ogłoszono decyzję FED. Stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie 0,25%. Stopa funduszy federalnych w dłuższym terminie docelowo będzie się mieścić w przedziale 0-0,25%.Poinformowano również, że bank centralny będzie kontynuował skup obligacji, aż gospodarka nie ulegnie poprawie i nastąpi powrót do pełnego zatrudnienia. Nie podano żadnych konkretnych terminów. Wartość nabywanych papierów wartościowych będzie wynosić co najmniej 120 mld USD miesięcznie, w tym obligacji skarbowych 80 mld USD. Decyzja FED nie stanowiła zaskoczenia dla rynku.

W pierwszych minutach po ogłoszeniu decyzji na kursie euro do dolara (EUR/USD) widać ruch spadkowy. Dolar umacnia się względem euro. Na nastroje inwestorów może wpłynąć jeszcze przemówienie prezesa Fed – Jerome Powella.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk