• Odbierz prezent
spółki dywidendowe na gpw
Z artykułu dowiesz się:

- Na jakie dywidendy można zapisać się w tym tygodniu

W tym tygodniu inwestorzy mają ostatnią okazję, by załapać się na dywidendy 4 spółek (3 z rynku głównego i 1 z NewConnect). Sprawdźmy jak atrakcyjne dywidendy oferują.

 

Ostatnie notowania z prawem do dywidendy (w nawiasie dzień wypłaty dywidendy):

  • Grupa Kęty – 22 sierpnia 2017 (wypłata w dwóch ratach: 7 września, 23 listopada 2017)
  • Termoexpert – 23 sierpnia 2017 (8 września 2017)
  • Orion Investment – 23 sierpnia 2017 (25 października 2017)
  • Quantum Software – 23 sierpnia 2017 (8 września 2017)

 

Stopa dywidendy

Największy zysk, pod względem stopy dywidendy oferuje działająca w sektorze przemysłu metalowego Grupa Kęty. Nominalna wartość dywidendy (22,00 PLN do wypłaty we wrześniu + 8,00 PLN do wypłaty w listopadzie) w porównaniu do ceny akcji z dzisiejszego otwarcia sesji daje stopę zwrotu na poziomie prawie 7%. Solidne stopy dywidendy (powyżej 5%) oferują również Quantum Software i notowany na NewConnect Termoexpert).

 

dywidendy

 

Historia dywidend

Grupa Kęty, która oferuje w tym roku niezwykle atrakcyjną dywidendę, bardzo regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Od 2001 roku tylko raz nie wypłacono dywidendy (za 2008 rok). Z roku na rok wzrasta również nominalna wartość dywidendy. Solidnie pod względem historii dywidend wyglądają również:

  • Orion Investment – wypłaty regularnie od dywidendy za 2011 roku
  • Termoexpert – regularnie od dywidendy za 2013 rok

Spółka Quantum Software dzieliła się zyskami za 2011 i 2012 rok, ale przez kolejne trzy lata nie wypłacała dywidendy.

 

Inwestowanie w spółki dywidendowe jest domeną inwestorów długoterminowych. Dowiedz się jakie są zalety takiego modelu inwestycyjnego i dla kogo jest on odpowiedni, czytając artykuł Kto powinien inwestować w spółki dywidendowe?

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk