• Odbierz prezent
spółki dywidendowe na gpw
Z artykułu dowiesz się:

- Na jakie dywidendy można zapisać się w tym tygodniu

W tym tygodniu inwestorzy mają ostatnią okazję, by załapać się na dywidendy 4 spółek. Aż trzy z nich to spółki z parkietu New Connect. Sprawdźmy jak atrakcyjne dywidendy oferują wspomniane firmy.

 

Ostatnie notowania z prawem do dywidendy (w nawiasie dzień wypłaty dywidendy):

ABS Investment – 14 sierpnia 2017 (1 września 2017)

Telestrada – 16 sierpnia 2017 (15 grudnia 2017)

UHY ECA – 16 sierpnia 2017 (1 września 2017)

Introl – 16 sierpnia 2017 (31 sierpnia 2017)

 

Stopa dywidendy

Pod względem stopy dywidendy (liczonej dla dzisiejszej ceny otwarcia) największy zysk oferują akcje Telestrady – jest to 7,85%. Atrakcyjną stopę dywidendy – powyżej 5% - mamy również w przypadku Grupy Kapitałowej UHY ECA i spółki Introl. W przypadku pierwszej z nich mamy do czynienia z 6-groszową dywidendą przy notowaniach ceny akcji niewiele powyżej 1 złotego. Nominalnie niską dywidendę (4 grosze) wypłaca również ABS Investment. Wysokość dywidendy na jedną akcję w przypadku Telestrady i UHY ECA to odpowiednio 1,5 zł i 0,4 zł.

 

dywidendy

 

Historia dywidend

Najlepszą historię dywidend spośród czterech przedstawionych spółek ma notowany na głównym parkiecie GPW Introl. Spółka działająca w sektorze przemysłu elektromaszynowego wypłaca dywidendy regularnie od 2008 roku. Solidnie pod tym względem prezentuje się również notowana na New Connect Grupa Kapitałowa UHY ECA, która wypłaca dywidendy od 2009 roku z wyjątkiem roku 2012. Dywidenda za 2016 rok będzie trzecią z rzędu dla ABS Investments (spółka wcześniej dzieliła się również zyskiem za rok 2010) i drugą dla Telestrady.

(powyższe daty oznaczają rok za który została wypłacona dywidenda, a nie rok wypłaty dywidendy)

 

Inwestowanie w spółki dywidendowe jest domeną inwestorów długoterminowych. Dowiedz się jakie są zalety takiego modelu inwestycyjnego i dla kogo jest on odpowiedni, czytając artykuł Kto powinien inwestować w spółki dywidendowe?


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk