• Odbierz prezent
spółki dywidendowe na gpw
Z artykułu dowiesz się:

- Na jakie dywidendy można zapisać się w tym tygodniu

W tym tygodniu inwestorzy mają ostatnią okazję, by załapać się na dywidendy 3 spółek – w tym dwóch niezwykle interesujących: Grupa Lotos i CCC. Sprawdźmy jak atrakcyjne dywidendy oferują wspomniane firmy.

 

Ostatnie notowania z prawem do dywidendy (w nawiasie dzień wypłaty dywidendy):

  • CCC – 5 września 2017 (21 września 2017)
  • Private Equity Managers – 6 września 2017 (16 listopada 2017)
  • Grupa Lotos – 8 września 2017 (29 września 2017)

 

Stopa dywidendy

Pod względem stopy dywidendy (liczonej dla dzisiejszej ceny otwarcia) spółki z indeksu WIG20 – Grupa Lotos i CCC – są dość skromne (odpowiednio 1,72% i 0,96%). Dużo bardziej atrakcyjnie wygląda dywidenda  Private Equity Managers, czyli spółki, która specjalizuje się w zarządzaniu różnymi klasami aktywów w funduszach alternatywnych private equity, w tym w funduszach venture capital. W tym przypadku inwestorzy, którzy zakupili akcje spółki w ostatnim czasie (lub zrobią to najpóźniej w środę) mogą liczyć na ok. 5-6% (dla dzisiejszej ceny otwarcia to 5,58%)

 

spółki dywidendowe

 

Historia wypłat

Spośród spółek, na których dywidendy można się jeszcze zapisać w tym tygodniu, najlepszą historię dywidend ma CCC. Spółka branży obuwniczej dzieli się zyskiem z akcjonariuszami już od 2008 roku (czyli od dywidendy wypłaconej w 2009 roku). Z kolei druga ze spółek z indeksu WIG20 w tym roku wypłaci dopiero swoją drugą dywidendę w historii. Grupa Lotos swoją pierwszą (i do tego roku jedyną) dywidendę wypłaciła 10 lat temu.

Dla spółki Private Equity Managers dywidenda za 2016 rok będzie trzecim z kolei podziałem zysków pomiędzy akcjonariuszy.

 

Inwestowanie w spółki dywidendowe jest domeną inwestorów długoterminowych. Dowiedz się jakie są zalety takiego modelu inwestycyjnego i dla kogo jest on odpowiedni, czytając artykuł Kto powinien inwestować w spółki dywidendowe?


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk