• Odbierz prezent
Ostatnia szansa dla niedźwiedzi na EURUSD na powstrzymanie wzrostów. EURJPY próbuje zanegować wzrostowego pin bara
fot. freepik.com

W dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z odbiciem w kształcie „V” na wielu parach m. in. na EURUSD i EURJPY. W konsekwencji na świecy dziennej został "wyrysowany" pin bar, który ma wymowę prowzrostową. Czy jednak dalsze wzrosty na EURUSD są przesądzone?

Czytaj także:

Jeszcze jeden krok do zrobienia przez byki na EURUSD

Wczorajszy pin bar na poziomie wsparcia ma wymowę silnie prowzrostową. Mamy do czynienia z reakcją na dolny poziom kanału cenowego. Na niższych interwałach jest jednak widoczna linia trendu spadkowego, na którą reagowała cena kilkukrotnie w ostatnim czasie. Stanowi ona ostatnią przeszkodę dla popytu przed dalszymi wzrostami. Oczywiście zanegowanie wczorajszego pinbara i zamknięcie poniżej silnego wsparcia na 1.1750 będzie silnym sygnałem prospadkowym. Dlatego warto póki co stać z boku i poczekać na rozstrzygnięcie co do kierunku.

 Wykres 1. Kurs euro do dolara (EURUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Kurs euro do dolara (EURUSD), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Podaż nie odpuszcza na EURJPY

Wczorajszy pin bar na parze EURJPY mógł wystraszyć posiadaczy longów. Jednak dziś po teście górnym cieniem poziomu oporu na 124.30 para wraca do spadków. Wypełnia tym samym zasięgi wynikające z formacji RGR. Na ile trwałe będą spadki okaże się już niedługo. Poziom wsparcia znajduje się w okolicach okrągłego poziomu 123.00. Gdyby podaży udało się sforsować i ten ważny poziom, cena może zmierzać w kierunku 120.00.

 Wykres 2. Kurs euro do jena (EURJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Kurs euro do jena (EURJPY), interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk