• Odbierz prezent
Osłabienie nastrojów - spółki odzieżowe oraz KGHM przechyliły szalę na niekorzyść indeksu

Trzecią sesję z rzędu krajowy rynek notował osłabienie nastrojów. Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu jest coraz bliżej potencjalnego wsparcia uprzednio pokonanej linii szczytów 2272 pkt. Przed tygodniem tak określone wsparcie było już z powiedzeniem testowane. Niekorzystne sygnały nadal mają miejsce na podstawowych wskaźnikach AT, kurs utrzymuje się poniżej średniej 15-sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży.

Nieco chaotyczne przecięcia mają miejsce na wskaźniku DMI co bardziej podpowiada obecność trendu bocznego. Na diagramie 60-min kurs podąża trendem spadkowym, ale o łagodnym nachyleniu. W tym interwale wskaźnik RSI przełamuje lokalną spadkową linię oporu, w stronę linii sygnalnej odwraca się MACD. Na wskaźniku DMI przebieg linii ADX poniżej DM+ i DM- jest wyrazem bardzo słabej siły bieżącej tendencji wykresu cenowego.

Osłabienie nastrojów - trzecią sesję z rzędu  - 1

W grupie spółek indeksu bazowego szalę na niekorzyść indeksu przechyliły spółki odzieżowe oraz KGHM. Nieznaczne umocnienie banków oraz PKN nie było w stanie temu zaradzić, zwłaszcza że ogółem liczba spółek spadkowym była w przewadze. Na rynkach zagranicznych główne indeksy zachodnioeuropejskie notowały niewielki przyrost, w słabszej kondycji były akcje amerykańskie, ale to głównie tzw. spółek „growth”. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują większych zmian implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Osłabienie nastrojów - trzecią sesję z rzędu  - 2


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk