• Odbierz prezent
Osłabienie na warszawskiej giełdzie - rezygnacja prezesa powodem do silnego spadku cen akcji PKOBP

Wtorkowa sesja przyniosła niewielkie osłabienie notowań kontraktów terminowych na WIG20. Sam indeks, mimo że przeważała liczba spółek wzrostowych, był pod wpływem silnego 7% spadku akcji PKOBP, dla których tak gwałtowana reakcja była powodowana informacją o złożeniu rezygnacji z pełnionej funkcji przez prezesa banku. Tylko i wyłącznie wpływ tych akcji na indeks wyniósł ok. -20 pkt., co trudno było skompensować zwyżkami innych spółek.

Na wykresie 60-min kurs FW20 już podczas wcześniejszych notowań osiągnął teoretyczny poziom docelowy 2131 pkt. określony wsp. 1,618 z wcześniejszej korekty spadkowej, z wczorajszą sesją było kontynuowane obsunięcie kursu. Spadek został jednak powstrzymany przy poziomie lokalnego szczytu 2078 pkt. W pobliżu wczorajszego dołka przebiega też lekko wzrostowa linia wsparcia prowadzona po ostatnich minimach.

Na wykresie dziennym po uprzedniej świecy zbliżonej kształtem do doji nagrobek pojawiła się świeca zbliżona do wisielca. Chociaż nie można jej uznać za potwierdzenie negatywnej wymowy wcześniejszej doji to jednak wraz z nią sygnalizuje osłabienie wzrostowego impetu. Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania cechowały spadki, miejscami niemałe, głównych indeksów. Z początkiem dnia jest obserwowane niewielkie odbicie kontraktów terminowych na główne indeksy amerykańskiego rynku akcji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o inflacji dla Niemiec i USA, która zwłaszcza w USA zaczyna przybierać na sile, wg prognoz może sięgnąć 3,6% r/r.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk