• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Jak używać oscylatorów w inwestowaniu na forexie
Z artykułu dowiesz się:

- Czym są oscylatory
- Podstawowe informacje o wskaźnikach MACD, RSI i Stochastic

Analizę techniczną można podzielić na wiele części. Formacje cenowe oraz świece japońskie są niewątpliwie bardzo skuteczne, jednak ich sygnałyłatwo przeoczyć. Inaczej jest z oscylatorami, które przekazują informację w sposób znacznie prostszy.

 

Oscylatory to narzędzia pomocnicze w analizie technicznej. Są to wskaźniki, które z reguły nie określają kierunku trendu, a ukazują dynamikę ruchu ceny. Są narzędziami, które wskazują nie tyle jaki jest trend, a jaka jest jego obecna siła i kiedy może ona ulec osłabieniu. Mechanizm oscylatorów jest związany z ukazywaniem odchyleń pewnych wartości w stosunku do określonego poziomu zerowego. Dla wielu inwestorów są one dodatkowym potwierdzeniem dla stosowanej strategii, lub też jej stałym elementem.

 

Oscylatory to wskaźniki bazujące na działaniach matematycznych. Ze względu na dużą ilość potencjalnych kombinacji parametrów i wag dla parametrów, w swojej platformie możemy znaleźć pokaźną liczbę oscylatorów. Najczęściej korzysta się jednak z kilku podstawowych. W artykule opiszemy takie wskaźniki jak MACD, RSI i Stochastic. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Paweł Buchała

Project Manger projektu TradingDot  Zwolennik łączenia analizy Price Action z informacjami makroekonomicznymi.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk