• Odbierz prezent
Orlen ogłasza kolejne wezwanie

21 września po sesji na GPW PKN Orlen poinformował o ogłoszeniu wezwania na pozostałe w obrocie giełdowym 20% akcji spółki Energa.

 

21 września w poniedziałek po zakończeniu sesji na GPW PKN Orlen poinformował w swym komunikacie o ogłoszeniu wezwania na 82 754 032 akcje Energi stanowiące 20% kapitału spółki. Wartość nominalna akcji wynosi 10,92 zł.

W kwietniu tego roku Orlen nabył 80% akcji Grupy Energa, które stanowią około 85% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Była to największa tego typu transakcja na polskim rynku paliwowo-energetycznym. Proces zakupu akcji został zrealizowany w ciągu 4 miesięcy.

Czytaj także: Orlen zapłaci dużo więcej za akcje Energi. Koncern mocno przepłaci i da zarobić głównie... Skarbowi Państwa

Orlen tuż po zakończeniu środowej sesji (15 kwietnia) poinformował o podwyższeniu ceny w wezwaniu na akcje Energi z dotychczasowych siedmiu złotych za sztukę. Co ciekawe, nowa cena odkupu akcji Energi jest o ponad 20% wyższa od obecnego kursu i przeszło 19% wyższa od pierwotnej oferty.   Orlen na .. Czytaj
Orlen zapłaci dużo więcej za akcje Energi. Koncern mocno przepłaci i da zarobić głównie... Skarbowi Państwa

Cena akcji w obecnym wezwaniu została określona na 8,35 zł za sztukę, tak samo jak w przypadku pierwszego wezwania. Wezwanie na 20% akcji Grupy Energa rozpocznie się 9 października i będzie trwać do 20 listopada 2020 r.

Poinformowano również, że jednocześnie PKN Orlen będzie dążył do wycofania Energi z Giełdy Papierów Wartościowych. W tym celu został złożony wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Zdaniem koncernu, wezwanie na mniejszościowy pakiet akcji Energi ułatwi dalszą integrację aktywów Orlenu i Energi.

Na koniec poniedziałkowej sesji na GPW akcje Energi kosztowały 7,47 zł.

 

Notowania: Energa SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ENG/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk