• Odbierz prezent
Orlen i Lotos na sporym minusie, Tauron traci najmocniej. PGE, JSW i Orange po zielonej stronie rynku. Debiut Captor Therapeutics w centrum uwagi

Pierwszą w tym tygodniu sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,66%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 1998,99 pkt. mWIG40 stracił 0,54%, a sWIG80 0,52%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,62%.

 

Orange, PGE i JSW zyskują najmocniej

Wśród warszawskich blue chipów 6 spółek zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 14 po czerwonej stronie rynku. Najlepiej wypadła spółka Orange, zyskując 1,95%. Na koniec notowań akcje spółki telekomunikacyjnej kosztowały 7,315 zł.

PGE też zakończyła sesję na sporym plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 8,662 zł, co stanowi wzrost o 1,91%.

W pierwszej trójce znalazła się także JSW, zyskując 1,63%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 33,03 zł.

Po zielonej stronie rynku znalazły się także: Asseco Poland (+0,58%), CD Projekt (+0,42%) i CCC (+0,15%).

 

Orlen i Lotos na sporym minusie, Tauron traci najmocniej

Spośród największych spółek liderem spadków okazał się Tauron, tracąc 3,82%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 3,021 zł.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała też akcjom spółek paliwowych. Kurs akcji Lotosu spadł o 2,04%. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 46,50 zł. Orlen stracił 1,34%. W końcówce sesji akcje spółki kosztowały 66,26 zł.

 

Dino, Allegro i LPP też na czerwono

Kurs akcji Dino spadł o 1,91%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 257,10 zł.

Spółka Allegro straciła 1,64%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 56,22 zł.

Spółka LPP też zakończyła dzień na sporym minusie. W końcówce sesji za akcje LPP płacono 8580 zł, co stanowi spadek o 1,32%.

 

Debiut Captor Therapeutics w centrum uwagi

W centrum uwagi rynku znalazł się debiut spółki Captor Therapeutics. Spółka zadebiutowała na głównym parkiecie GPW. Zakończyła sesję na minusie o 1,16% względem kursu odniesienia.

Czytaj także: Captor Therapeutics zakończył pierwszą sesję na GPW bez fajerwerków, za to na lekkim minusie

Za nami debiut spółki biotechnologicznej Captor Therapeutics. Spółka na swojej pierwszej sesji, mimo ogromnego zainteresowania ze strony inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, zanotowała minimalny spadek notowań.   Captor Therapeutics zakończył swoją pierwszą sesję giełdową minimalnie pod .. Czytaj
Captor Therapeutics zakończył pierwszą sesję na GPW bez fajerwerków, za to na lekkim minusie

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk