• Odbierz prezent
Orlen spółka Chiny

25 czerwca w swym komunikacie prasowym Orlen poinformował, że zamierza w tym roku założyć spółkę w Chinach.

 

25 czerwca w swym komunikacie PKN Orlen poinformował, że w drugiej połowie 2020 r. otworzy spółkę Orlen China, która zajmie się bezpośrednią sprzedażą produktów Grupy Orlen na rynku chińskim. Pierwszy etap działalności obejmie sprzedaż olejów silnikowych. Jak do tej pory ich dystrybucja odbywała się za pośrednictwem zewnętrznych partnerów handlowych. W komunikacie dodano, że model sprzedaży w oparciu o własną spółkę pozwoli w ciągu najbliższych trzech lat osiągnąć kilkukrotnie wyższy zysk operacyjny niż obecnie.

Poinformowano, że spółka Orlen China będzie zarejestrowana w mieście Suzhou (prowincja Jiangsu) na wschodzie Chin i ma stanowić centrum kompetencji sprzedażowych (w tym e-commerce), marketingowych, logistycznych i spedycyjnych na rynku chińskim. Grupa Orlen dostrzega duży potencjał w chińskim rynku.

PKN Orlen zwiększa eksport swych produktów. Obecnie ponad 60% przychodów Orlenu pochodzi z rynków zagranicznych. Grupa Orlen jest obecna w 116 krajach na świecie. W Azji produkty koncernu są sprzedawane w 20 krajach, a na rynku chińskim są oferowane od 2016 r.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk