• Odbierz prezent
Orange zamierza mocniej wejść na rynek energetyczny

Czy  Orange Polska S.A. kupi spółkę z branży energetycznej? Informacje o takiej możliwości pojawiały się już jakiś czas temu. Podpisanie warunkowej umowy przedwstępnej przybliża Orange do poszerzenia oferty o usługi związane z energią elektryczną.

 

Przecieki

Przecieki dotyczące zakupu Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. przez Orange, pojawiły się kilkanaście dni temu. W związku z tymi doniesieniami, Orange Polska S.A. została zmuszona poinformować o toczących się negocjacjach, pomimo, że ich wynik był niepewny.

 

Warunkowa umowa przedwstępna

Jak poinformowano w piątkowym raporcie 15/2017 Orange, zawarto warunkową umowę przedwstępną sprzedaży 100% udziałów Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. Umowę zawarły 21 lipca br. Orange Polska oraz Tokida Investments Sp. z o.o., będąca spółką specjalnego przeznaczenia.

Cena nabycia udziałów miałaby zgodnie z umową wynieść 37 mln zł, ustalona jako wartość przedsiębiorstwa.

"Wartość zostanie skorygowana o rozliczenie kapitału obrotowego i wartość środków pieniężnych na dzień zamknięcia transakcji pozostających w Multimedia Energia" - czytamy w raporcie.

Zamknięcie transakcji zostało jednak uzależnione od zgody organu antymonopolowego.

 

Poszerzenie oferty

Nabycie spółki energetycznej miałoby wpisywać się w poszerzenie portfolio usług dla gospodarstwa domowego. W dniu podpisania umowy Multimedia Polska Energia obsługiwała ok. 75 tys. klientów. Transakcja pozwoliłaby Orange na zwiększenie bazy klientów korzystających z usługi Orange Energia do ok. 100 tys. Jak twierdzi Orange Polska S.A., uczyniłoby ją to liderem wśród alternatywnych dystrybutorów energii. Ponadto Spółka wskazuje na zwiększenie kompleksowości swoich usług.

 

Notowania Orange Polska

Cała sprawa zdaje się jednak nie wpływać znacząco na notowania Orange.

 Kurs akcji Orange 24-07-2017

 

Kurs akcji tracił po otwarciu sesji, jednak około 12:00 strata była nieznaczna.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk