• Odbierz prezent
Orange wystrzeliło w górę! Cyfrowy Polsat i Orlen też na sporym plusie. mBank, Lotos i JSW tracą najmocniej

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na lekkim plusie o 0,24%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1799,08 pkt. Indeks mWIG40 zyskał 0,31%. sWIG80 natomiast zakończył dzień pod kreską o 0,13%. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,22%.

 

Orange liderem wzrostów, Cyfrowy Polsat i Orlen też w górę

Wśród warszawskich blue chipów 4 spółki zakończyły sesję na plusie, a pozostałych 16 po czerwonej stronie rynku. Wzrost tych nielicznych spółek jednak pozwolił głównemu indeksowi zakończyć dzień nad kreską. Liderem wzrostów okazała się spółka Orange. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 7,20 zł, co stanowi wzrost o 9,67%. W trakcie sesji za akcje Orange inwestorzy najwięcej płacili 7,25 zł. W tym dniu agencja Bloomberg poinformowała, że Orange rozważa sprzedaż 50% udziałów w sieci światłowodowej w Polsce.

Orlen odrabia dzisiaj straty po ostatnich spadkach. Na koniec sesji cena akcji spółki paliwowej wyniosła 59,38 zł, co stanowi wzrost o 3,23%.

Czwartkowa sesja okazała się też udana dla Cyfrowego Polsatu, który zakończył dzień wzrostem o 1,72%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 28,40 zł.

Po zielonej stronie rynku znalazł się także CD Projekt. Znana spółka z branży gier zakończyła notowania na plusie o 0,9%. W końcówce sesji za akcje CD Projekt płacono 368,30 zł.

 

mBank traci najmocniej, Alior Bank i PKO BP też pod kreską

Wśród największych spółek liderem spadków okazał się mBank, który stracił 3,14%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 216 zł. Wcześniej poinformowano, że mBank wycofał się z apelacji w sprawie kredytów frankowych.

Pozostałe największe banki zakończyły dzień na niewielkim minusie. Alior Bank stracił 0,91%, PKO BP 0,75%, a Pekao 0,67%. Santander Bank Polska zakończył sesję na symbolicznym minusie o 0,06%.

 

Lotos, JSW i PGE na sporym minusie

Wśród najmocniej tracących dzisiaj spółek znalazł się Lotos. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 59,60 zł, co stanowi spadek o 2,93%.

Kurs akcji JSW spadł o 2,01%. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 19,50 zł.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała też spółkom energetycznym. PGE straciła 1,94%. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 6,866 zł. Tauron zakończył dzień na minusie o 1,14%. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 2,432 zł.

Spółka obuwnicza CCC też zakończyła czwartkowe notowania na sporym minusie. Na koniec sesji za akcje CCC płacono 60,30 zł, co stanowi spadek o 1,63%.

Czytaj także: Akcje Livechat Software na historycznych szczytach po publikacji wstępnych wyników za I kwartał

Wrocławska spółka informatyczna LiveChat Software opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za I kwartał roku finansowego 2020/21. Wynika z nich, że spółka jest jednym z beneficjentów globalnego zamieszania związanego z pandemią koronawirusa - przychody z działalności LiveChata wzrosły o ponad 30% w .. Czytaj
Akcje Livechat Software na historycznych szczytach po publikacji wstępnych wyników za I kwartał


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk