• Odbierz prezent
Orange, Play i CCC na czerwono. KGHM zyskuje. Dino i Cyfrowy Polsat też na plusie. mBank i Alior Bank bez większych zmian. PKO BP w górę. CD Projekt na historycznym maksimum

Pomimo, że prawie cała poniedziałkowa sesja na GPW przebiegała niemrawo pod kreską, ostatecznie indeks WIG20 zakończył notowania na plusie, zyskując 0,34%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2072,88 pkt.

Wśród warszawskich blue chipów 10 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 10 po czerwonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył dzisiejsze notowania wzrostem o 1,32%. Na koniec sesji za akcje PKO BP inwestorzy płacili 34,66 zł. Drugi największy bank Pekao także znalazł się dzisiaj po zielonej stronie rynku, zyskując 1,18%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 100,15 zł.

Santander Bank Polska zakończył dzień na solidnym plusie. Na koniec sesji za akcje banku płacono 293 zł, co stanowi wzrost o 2,3%. Alior Bank zakończył notowania na symbolicznym plusie o 0,08%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 26,60 zł. mBank natomiast zakończył sesję pod kreską o 0,16%. Na koniec notowań za akcje banku inwestorzy płacili 370,60 zł.

Wśród największych spółek liderem dzisiejszej sesji okazała się JSW. Na koniec notowań za akcje JSW płacono 19,71 zł, co stanowi wzrost o 4,84%. Do wzrostów przyczyniła się informacja o wznowieniu produkcji w krakowskiej hucie przez ArcelorMittal Poland, dla którego JSW jest jednym z dostawców węgla.

Czytaj także: ArcelorMittal wznawia produkcję w krakowskiej hucie

W poniedziałkowym komunikacie znany producent stali – ArcelorMittal Poland poinformował, że planuje uruchomić część surowcową huty w Krakowie, której działalność została wstrzymana w listopadzie 2019 r.   W ostatnim czasie poinformowano, że spółka ArcelorMittal Poland podjęła decyzję o ponownym ur.. Czytaj
ArcelorMittal wznawia produkcję w krakowskiej hucie

Na dzisiejszej sesji wyróżniał się także CD Projekt, którego kurs akcji wzrósł o 4,23%. W końcówce sesji cena akcji spółki wyniosła 293,50 zł, tym samym wyznaczając kolejne historyczne maksimum.

FXMAG akcje orange, play i ccc na czerwono. kghm zyskuje. dino i cyfrowy polsat też na plusie. mbank i alior bank bez większych zmian. pko bp w górę. cd projekt na historycznym maksimum orange, orange polska, play, akcje play, ccc, kurs ccc, kghm, akcje kghm, dino polska, cyfrowy polsat, mbank, akcje mbank, alior bank, akcje alior bank, pko bp, akcje pko bp, cd projekt, akcje cd projekt, gpw, wig20 1

 

Spółka Dino zakończyła sesję na mocnym plusie, zyskując 3,23%. Na koniec notowań za akcje Dino inwestorzy płacili 167,90 zł. W trakcie sesji najwyższa cena akcji spółki wyniosła 169 zł.

KGHM dzisiaj zyskał 1,54%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 92,60 zł.

Cyfrowy Polsat zakończył dzień na plusie o 1,40%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 27,58 zł. Dwie pozostałe największe spółki z branży telekomunikacyjnej natomiast zakończyły notowania po czerwonej stronie rynku. Kurs akcji Orange spadł o 1,93%. Na koniec sesji za akcje Orange płacono 6,87 zł. Play zakończył sesję na minusie o 1,80%. W końcówce notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 34,98 zł.

Spółka obuwnicza CCC zakończyła dzisiejszą sesję na czerwono, tracąc 1,03%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 95,95 zł.

Na dzisiejszej sesji wśród warszawskich blue chipów liderem spadków okazał się PKN Orlen, tracąc 3,52%. W końcówce notowań za akcje spółki płacono 73 zł. W ostatnim czasie poinformowano, że analityk mBanku obniżył rekomendację dla Orlenu z „neutralnie” do „redukuj” z ceną docelową 68,03 zł.

W ślady Orlenu podążył także kurs akcji Lotosu, kończąc dzisiejszą sesję na sporym minusie. Na koniec notowań cena akcji Lotosu wyniosła 74,44 zł, co stanowi spadek o 3,25%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk