• Odbierz prezent
Orange Cyfrowy Polsat PKO BP CCC Dino mBank Alior Bank KGHM

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,92%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2158,04 pkt. Wśród warszawskich blue chipów 6 spółek zakończyło notowania na plusie, a pozostałych 14 po czerwonej stronie rynku.

Największy polski bank PKO BP zakończył sesję na lekkim minusie o 0,20%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 34,98 zł. Drugi największy bank Pekao stracił natomiast 0,79%. Na koniec sesji za akcje Pekao płacono 100,90 zł.

Santander Bank Polska zakończył sesję spadkiem o 1,90%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 289,80 zł.

mBank natomiast znalazł się po zielonej stronie rynku, zyskując 1,15%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 387,20 zł. Alior Bank też zakończył notowania na plusie. Na koniec sesji cena akcji banku wyniosła 27,54 zł, co stanowi wzrost o 0,73%.

Dzisiejsza sesja była udana dla spółki Play, która zyskała 1,08%. W końcówce notowań za akcje Play inwestorzy płacili 37,58 zł. Pozostałe największe spółki z branży telekomunikacyjnej zakończyły sesję na minusie. Kurs akcji Orange spadł o 1,80%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 7,62 zł. Cyfrowy Polsat zakończył notowania na lekkim minusie o 0,35%.

Wśród największych spółek, które zakończyły dzisiejszą sesję na zielono, znalazł się Tauron, zyskując 0,44%. Na koniec notowań cena akcji spółki energetycznej wyniosła 1,585 zł.

Spółka CCC zakończyła dzisiejszą sesję na lekkim plusie o 0,21%. Po zielonej stronie rynku znalazła się także spółka Dino, zyskując 0,19%.

Wśród warszawskich blue chipów na największym minusie zakończyła sesję spółka PGNiG. Na koniec notowań cena akcji PGNiG wyniosła 4,08 zł, co stanowi spadek o 3,36%.

KGHM zakończył sesję na mocnym minusie, tracąc 2,63%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 97,76 zł.

Na sporym minusie znalazła się też dzisiaj JSW. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 21,14 zł, co stanowi spadek o 2,31%.

Mimo dobrych wieści z Orlenu, spółka zakończyła notowania na minusie o 0,93%. Na zamknięciu cena akcji Orlenu wyniosła 84,94 zł.

Czytaj także: Orlen zacieśnia współpracę z Saudi Aramco. Saudyjski gigant uniezależni Polskę od rosyjskiej ropy?

PKN Orlen poinformował we wtorek 21 stycznia o podpisaniu aneksu do umowy na dostawy ropy naftowej od saudyjskiego koncernu Saudi Aramco. Przedłużenie umowy zakłada również zwiększenie wolumenu zamówień od saudyjskiego giganta.   Na mocy aneksu do dotychczasowej umowy z Saudi Aramco, PKN Orlen zwi.. Czytaj
Orlen zacieśnia współpracę z Saudi Aramco. Saudyjski gigant uniezależni Polskę od rosyjskiej ropy?


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk