• Odbierz prezent
Orange Cyfrowy Polsat CCC mBank PKO BP Dino Alior Bank KGHM

Wtorkową sesję na GPW na indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,52%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2182,96 pkt. Wśród warszawskich blue chipów 8 spółek zakończyło notowania na plusie, 11 po czerwonej stronie rynku, a 1 spółka bez zmian. Spółką tą była PGNiG, która zakończyła sesję na poziomie poprzedniego zamknięcia, wynoszącym 4,348 zł.

Na koniec notowań największy polski bank PKO BP znalazł się na symbolicznym plusie o 0,08%. W końcówce sesji za akcje banku inwestorzy płacili 35,44 zł. Drugi największy bank Pekao natomiast zakończył dzień na mocnym minusie. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 105 zł.

Santander Bank Polska zakończył sesję spadkiem o 2,12%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 296,20 zł. Alior Bank zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,07%. Na koniec sesji za akcje Alior Banku inwestorzy płacili 28,26 zł.

Wśród największych banków liderem sesji okazał się mBank. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 385 zł, co stanowi wzrost o 1,96%. Pozytywnym nastrojom wokół banku sprzyjała informacja, że wkrótce Commerzbank zacznie przyjmować oferty od zainteresowanych nabyciem pakietu akcji mBanku.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 najmocniej zyskała JSW. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 23,64 zł, co stanowi wzrost o 4,14%.

Cyfrowy Polsat zakończył dzisiejszą sesję na solidnym plusie. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 28,16 zł, co stanowi wzrost o 2,25%. Spółka Orange zakończyła notowania wzrostem o 2,17%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 7,305 zł.

Dzisiejsza sesja była też udana dla PGE. Na koniec notowań za akcje spółki energetycznej płacono 7,862 zł, co stanowi wzrost o 2,05%.

Po ostatnich spadkach, dzisiejszą sesję spółka obuwnicza CCC zakończyła po zielonej stronie rynku, zyskując 0,52%. Na koniec notowań za akcje CCC inwestorzy płacili 96,95 zł.

Wśród warszawskich blue chipów liderem spadków okazała się spółka Dino Polska, tracąc 4,51%. Na zamknięciu cena akcji Dino wyniosła 152,50 zł.

Kurs akcji Play spadł o 1,53%. W końcówce notowań za akcje spółki telekomunikacyjnej płacono 34,78 zł.

KGHM zakończył notowania na lekkim minusie o 0,20%. Na koniec sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 99,80 zł.

Czytaj także: Przejęcie mBank - Commerzbank rozpoczyna przyjmowanie ofert od zainteresowanych

Niemiecki Commerzbank AG od środy 15 stycznia oficjalnie rozpocznie przyjmowanie ofert od podmiotów chętnych na przejęcie od niego wszystkich posiadanych udziałów mBanku. Do końca kwietnia wyłonione zostać mają oferty wiążące.   Wg anonimowych źródeł PAP Biznes, Commerzbank rozpocznie przyjmowanie.. Czytaj
Przejęcie mBank - Commerzbank rozpoczyna przyjmowanie ofert od zainteresowanych

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk