• Odbierz prezent
Orange CCC Dino Cyfrowy Polsat PKO BP mBank Alior Bank KGHM

Pierwsza w tym tygodniu sesja na GPW zakończyła się mocnymi spadkami. Indeks WIG20 spadł o 3,27%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2083,79 pkt.

Wśród spółek należących do indeksu WIG20 nie było dzisiaj ani jednej, która zakończyła sesję na zielono. Wszystkie warszawskie blue chipy zakończyły notowania na większym lub mniejszym minusie.

Liderem spadków okazała się dzisiaj JSW. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 19,20 zł, co stanowi spadek o 6,52%.

Santander Bank Polska też zakończył notowania na mocnym minusie, tracąc 5%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 277,40 zł.

Pozostałe duże banki też dzisiaj mocno straciły. Kurs akcji PKO BP spadł o 3,53%. W końcówce sesji za akcje PKO inwestorzy płacili 34,46 zł. Drugi największy bank Pekao zakończył notowania na minusie o 3,02%. Na zamknięciu cena akcji Pekao wyniosła 97,46 zł. mBank zakończył sesję spadkiem o 4,38%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 362,40 zł. Wśród największych banków najmniej stracił Alior Bank, kończąc dzień na minusie o 2,16%. W końcówce notowań cena akcji banku wyniosła 27,20 zł.

Czytaj także: Ponad 13 milionów złotych kary za nadużycia przy kredytach frankowych dla Getin Noble Banku. W kolejce czekają PKO BP, Pekao i Santander

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył w poniedziałek 27 stycznia karę finansową na Getin Noble Bank za stosowanie niedozwolonych klauzul w aneksach do umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Kara nałożona na bank wynosi niecałe 13,5 mln złotych. Decyzja Urzędu nie jest prawomocna, zaś .. Czytaj
Ponad 13 milionów złotych kary za nadużycia przy kredytach frankowych dla Getin Noble Banku. W kolejce czekają PKO BP, Pekao i Santander

Wśród warszawskich blue chipów, oprócz banków było także wiele innych spółek, które zaliczyły dzisiaj spadki o ponad 4%. Znalazła się wśród nich spółka PGNiG, tracąc 4,98%, a także KGHM, który zakończył sesję na minusie o 4,31%.

Wśród najmocniej tracących spółek znalazło się też Dino. Na koniec sesji za akcje Dino płacono 153,90 zł, co stanowi spadek o 4,88%.

Spółka CCC też zakończyła notowania na mocnym minusie, tracąc 4,06%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 87,50 zł. Po raz ostatni kurs akcji spółki na takich poziomach był notowany w 2013 r.

FXMAG akcje orange, ccc, dino i cyfrowy polsat w dół. pko bp, mbank i alior bank tracą. kghm też na mocnym minusie. takiej sesji dawno nie było! ccc kurs ccc orange orange polska dino polska cyfrowy polsat pko bp akcje pko bp mbank akcje mbank alior bank akcje alior bank kghm akcje kghm gpw wig20 1

 

PGE zakończyła notowania spadkiem o 4,03%. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 7,14 zł. Tauron stracił 3,75%. W końcówce notowań cena akcji spółki wyniosła 1,513 zł.

Spółka Orange zakończyła dzień na minusie o 3,49%. Na zamknięciu cena akcji Orange wyniosła 7,055 zł. Cyfrowy Polsat stracił 2,92%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 26,60 zł.

PKN Orlen zaliczył dzisiaj spadek o 3,44%. Na koniec notowań cena akcji Orlenu wyniosła 82,58 zł. Lotos zakończył sesję na minusie o 2,75%.

Spośród spółek należących do indeksu WIG20, najmniej dzisiaj stracił CD Projekt. Na koniec sesji za akcje spółki płacono 271 zł, co stanowi spadek o 1,81%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk