• Odbierz prezent
sesja gpw

Choć początek dzisiejszej sesji nie zapowiadał się najlepiej, to od godziny 11:00 na warszawskiej giełdzie obserwowaliśmy wyraźne wzrosty. Indeks WIG zyskał dziś 1,07% i zamknął się tuż poniżej tygodniowych maksimów.

 

WIG

wig 

 

Najmocniej rosły dziś największe spółki, czyli te, które wczoraj ciągnęły giełdę w dół. Indeks WIG20 zyskał 1,40%. Tylko 1 z 20 spółek indeksu zakończyła sesję na czerwono – LPP stracił 2,09%. Pozostałe blue chipy radziły sobie dużo lepiej. Najsilniejsze okazały się spółki energetyczne i paliwowe, a piątkowym liderem wzrostów była PGE (+3,68%).

Nieco słabiej, ale wciąż na plus, wypadły dziś średnie spółki – indeks mWIG40 zyskał 0,59%. Słabo zaprezentowały się mniejsze podmioty – indeks sWIG80 zakończył sesję minimalnie pod kreską (-0,01%.

 

Tylko 2 z 14 indeksów sektorowych zaliczyły dziś spadki. Był to WIG-MEDIA (-0,79%) i przede wszystkim WIG-ODZIEZ (-0,94%), który ucierpiał przez słabą sesję LPP. Najmocniej, podobnie jak wczoraj, radziły sobie spółki energetyczne i chemiczne – indeks WIG-ENERG zyskał 2,60%, a WIG-CHEMIA 2,36%.

Zieleń przeważała dziś na szerokim parkiecie (łącznie z rynkiem NewConnect). 166 spółek (39%) zakończyło sesję na plusie, podczas gdy traciło 121 spółek (28%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk