• Odbierz prezent
Oponeo.pl prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Przychody spółki wyższe o ponad 15%

5 listopada spółka Oponeo.pl opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one lepsze niż przed rokiem. Spółka może pochwalić się wzrostem sprzedaży.

 

5 listopada po sesji na GPW spółka Oponeo opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 183,9 mln zł wobec 153,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 15,75% rok do roku. Wynik netto był ujemny i wyniósł -3,93 mln zł. Strata była jednak mniejsza niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku, w którym wyniosła 6,56 mln zł.

W III kwartale wzrosła sprzedaż opon i felg w stosunku do porównywalnego okresu ubiegłego roku. Sprzedaż opon wyniosła 597 tys. i była wyższa o 3,77% niż przed rokiem. Sprzedaż felg aluminiowych i stalowych wzrosła natomiast o 18,74% rdr. Wzrosła również sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę Dadelo, należącą do Grupy Oponeo. W III kwartale spółka odnotowała wzrost przychodów z tego segmentu o 103% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W trzech kwartałach 2020 r. przychody Grupy Oponeo wyniosły 643,9 mln zł wobec 551,6 mln zł w porównywalnym okresie minionego roku, co stanowi wzrost o 16,73% rdr. W tym czasie Oponeo osiągnęło zysk netto w wysokości 9,6 mln zł w porównaniu do 2,33 mln zł rok wcześniej.

Notowania: Oponeo.pl SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:OPN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk