• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
anonymous
Z artykułu dowiesz się:

- W jaki sposób hakerzy przeprowadzili atak na stronę greckiego banku centralnego

W ubiegły wtorek grupa hakerów znana jako Anonymous przeprowadziła atak na stronę internetową banku centralnego Grecji. Atak na kilka minut uniemożliwił korzystanie ze strony banku. Hakerzy zapowiedzieli, że wkrótce podobne ataki będą przeprowadzane na banki centralne w innych krajach.

 

 

Grupa Anonymous zapowiedziała 30-dniową kampanię, podczas której atakowane będą strony banków centralnych. Hakerzy ogłosili, że zamierzają wziąć sobie na cel globalny system finansowy, który nazwali "bankowym kartelem". Kampania została nazwana "Operacją Icarus", która to nazwa nawiązuje do nieudanej próby zablokowania Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE - New York Stock Exchange).

 

Pierwszym celem "Operacji Icarus" stał się grecki bank centralny. W wyniku ataku DDoS, polegającemu na zajęcie wolnych zasobów serwisu poprzez wysyłanie masowych zapytań (próba skorzystania z usługi serwisu) z wielu komputerów (najczęściej zarażonych wirusem). Efektem jest brak dostępu do serwisu. W tym przypadku atak był krótkotrwały, gdyż zabezpieczenia poradziły sobie z działaniami "haktywistów".

Ataki tego typu są stosunkowo niegroźne dla serwisów, gdyż nie powodują wycieku wrażliwych informacji. Spyros Frangos, rzecznik prasowy greckiego banku poinformował, że żadne dokumenty nie zostały skradzione ani zniszczone w wyniku ataku.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk