• Odbierz prezent
opera ethereum crypto wallet

Norweska firma Opera Software, tworząca jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych o tej samej nazwie, poinformowała dziś (11 lipca) o udostępnieniu wersji beta (testowej) mobilnej Opery z domyślnie wbudowanym portfelem kryptowalut.

 

Opera i Ethereum

Mobilna przeglądarka z wbudowanym portfelem Ethereum została udostępniona w wersji na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Sam portfel domyślnie znajduje się w opcjach przeglądarki, co oznacza że do obsługi zarówno ETH, tokenów ERC20, jak i zdecentralizowanych aplikacji (dApps) nie będą potrzebne żadne dodatkowe aplikacje i rozszerzenia.

Przeglądarka jest zintegrowana z blockchainem Ethereum oraz kompatybilna ze standardem Web3, co oznacza, że można za jej pomocą obsługiwać zdecentralizowane aplikacje, co jest dobrą wiadomością zarówno dla użytkowników, jak i developerów.

Docelowo, płatności w ETH mają być zintegrowane ze sklepami internetowymi, które oferują taką możliwość, co zostało zaprezentowane w animacji opublikowanej przez Operę.

Portfel ma bardzo prosty i intuicyjny interface, zaś do jego obsługi i uwierzytelnienia wykorzystywane będą zabezpieczenia systemu Android, co oznacza że transakcje będzie można potwierdzić np. odciskiem palca, podobnie jak przy odblokowywaniu smartfona.

Sam portfel został zaimplementowany z użyciem znanego i sprawdzonego rozwiązania MetaMask, które oferuje portfel Ethereum w postaci rozszerzenia do desktopowych przeglądarek.

Celem Opera Software jest popularyzacja walut cyfrowych i sprawienie, aby przestały być wyłącznie aktywem spekulacyjnym, ale również regularnym środkiem płatniczym. Opera podejmuje również wysiłki w celu rozpowszechnienia i przybliżenia zwykłym użytkownikom standardu Web 3.0, stając się pierwszą z wiodących przeglądarek internetowych, które są z nim kompatybilne.

 

 

Opera trzyma rękę na pulsie w temacie walut cyfrowych i technologii blockchain, obok przeglądarki Brave. Pod koniec zeszłego roku Opera została domyślnie wyposażona we wtyczkę blokującą skrypty cryptojackingowe, kopiące Monero (XMR).

 

 

Czym jest Web 3.0?

Internet trzeciej generacji to wizja rozproszonej sieci p2p zbudowanej na blockchainie Ethereum (web3.js), zawierającej zdecentralizowane aplikacje oraz smart kontrakty. Web 3.0 to również projekt tzw. sieci semantycznej (Semantic Web), w której standard opisywania i publikowania treści w sieci internetowej będzie na tyle jednolity, że pozwoli on aplikacjom i automatom na przetwarzanie ich w odpowiedni dla znaczenia sposób.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk