• Odbierz prezent
Onlybio.life z Grupy Boruta-Zachem ma zielone światło na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego

Onlybio.life, spółka zależna z Grupy Boruta-Zachem S.A. (w trakcie zmiany na Hub.Tech S.A.) produkująca naturalne kosmetyki oraz ekologiczne środki czystości, uzyskała pozwolenie na użytkowanie nowo wybudowanego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Bydgoszczy. Rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie udostępni spółce niezbędną infrastrukturę oraz ustrukturyzuje obecnie prowadzone aktywności, aby efektywniej wprowadzać na rynek jeszcze więcej nowych produktów.

Rozpoczęcie prac w nowym obiekcie R&D jest kolejnym krokiem konsekwentnie realizowanej strategii, która skupia się na tworzeniu bezpiecznych, naturalnych, a zarazem skutecznych produktów kosmetycznych i środków czystości. Wolumeny sprzedaży produktów OnlyBio i OnlyEco z ostatnich miesięcy jasno wskazują na rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów. Nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że nowo wprowadzone serie dosłownie „znikają z półek” – informuje Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Boruta Zachem. – Centrum Badawczo-Rozwojowe jest bez wątpienia dalszym motorem napędowym rozwoju Onlybio.life – dodaje.

Grupa Boruta Zachem po trzech kwartałach 2020 r. wypracowała 37,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co było wynikiem o 60 proc. wyższym w porównaniu do poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży eko kosmetyków i naturalnych środków czystości były większe od przychodów z tytułu sprzedaży barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych o blisko 20%. Onlybio.life aktywnie w 2020 r. angażowało się w działania marketingowe mające na celu wsparcie rozpoznawalności marek, a także poznanie preferencji zakupowych konsumentów. Efekt rosnącej popularności ekologicznych marek bezpośrednio przełożył się na dynamiki wzrostu wyników.

Celem prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w nowym obiekcie będą badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru opracowania receptur, technologii oraz produkcji wytwarzania. Chcąc posiadać istotną przewagę w branży kosmetyków naturalnych, trzeba stawiać przed sobą wysoko zaawansowane technologiczne wyzwania. Wykorzystywanie w produktach Onlybio.life biosurfaktyny z rzepaku, jest efektem jednego z nich – komentuje Marcin Pawlikowski.

Grupa Boruta-Zachem zamierza zostać do 2023 r. największym producentem eko kosmetyków i eko środków czystości w Polsce.

O Spółce:

BORUTA-ZACHEM S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,
  • badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych,
  • produkcji barwników i pigmentów.

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Jednocześnie firma jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Od 2014 r. Boruta Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk