• Odbierz prezent
Oleksiy Kuczer, Dyrektor Regionalny Regionu Kijów odebrał nagrodę dla Kredobanku
  • KredoBank zajął pierwsze miejsce w rankingu zagranicznych banków detalicznych na Ukrainie
  • Nagroda została przyzna za największy wzrost wartości kredytów dla osób fizycznych

Należący do Grupy PKO Banku Polskiego KredoBank zwyciężył w rankingu banków zagranicznych działających na Ukrainie organizowanym przez agencje Klub Finansowy. Bank z siedzibą we Lwowie zajął pierwsze miejsce w kategorii „Bank detaliczny”. Nagroda została przyznana za najwyższy wzrost wartości kredytów w UAH dla osób fizycznych w okresie styczeń-listopad 2020 roku. To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla KredoBanku.

Ranking „Banki 2021 roku” Klubu Finansowego został opracowany na podstawie danych sprawozdawczych opublikowanych przez Narodowy Bank Ukrainy wg stanu na 1 grudnia 2020 roku. Kluczowymi wskaźnikami według których przyznawano miejsca w rankingu były: zyski, aktywa portfela depozytowego i kredytowego, jakość portfeli kredytowych, a także dynamiki wzrostu portfela kart płatniczych. W tegorocznej edycji rankingu narody przyznawano w osobnych klasyfikacjach dla banków zagranicznych, banków z kapitałem państwowym i banków z prywatnym kapitałem ukraińskim.

- Przyznana nagroda jest efektem zmian i systematycznej pracy w obszarze biznesu detalicznego. W 2020 roku KredoBank uatrakcyjnił ofertę kredytów samochodowych. W efekcie obserwowaliśmy wzrost portfela kredytów samochodowych do ponad 3 mld UAH, a kredytów hipotecznych do ponad 2 mld UAH.

– zaznacza Jacek Szugajew, prezes KredoBanku

- Systematycznie budowana pozycja na ukraińskim rynku finansowym i dobre wyniki KredoBanku to efekt ciężkiej pracy naszych Koleżanek i Kolegów nad wdrażaniem ambitnej strategii spółki. Realizacja zysków i stabilny rozwój banku jako istotnego gracza na niełatwym zagranicznym rynku wpisuje się w koncepcje rozwoju międzynarodowego Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

– podkreśla Maks Kraczkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej KredoBanku i wiceprezes PKO Banku Polskiego

KredoBank w ostatnim czasie otrzymał liczne wyróżnienia. W 2020 roku bank zajął 2 miejsce w rankingu wiarygodności depozytów bankowych według agencji ratingowej „Standard-Rating”, a także zwyciężył w kategorii „Dostępny kredyt (hipoteczny)” VIII Ukraińskiej Premii Budowlanej „Ibuild-2020”. Ponadto bank zajął 1 miejsce w kategorii „Kredyty w rachunku bieżącym”, 2 miejsce w kategorii „Leasing” oraz 3. miejsce w kategorii „Kredyt hipoteczny” i „Kredyt samochodowy” w corocznym rankingu „50 wiodących banków Ukrainy”, który przeprowadziła agencja informacyjna „Klub finansowy”.

Ukraińska spółka w grupie PKO Banku Polskiego

KredoBank został założony we Lwowie w 1990 roku. Od 2004 r. należy do grupy PKO Banku Polskiego i stanowi największą polską inwestycję w instytucje bankowe na Ukrainie. Narodowy Bank Ukrainy zaliczył go do banków o znaczeniu systemowym. Agencje Standard-Rating i Expert Rating przyznały KredoBankowi najwyższą możliwą notę z prognozą stabilną - uaAAA za rating kredytowy w skali krajowej, a także za krótkoterminowy rating kredytowy na poziomie uaK1. Bank aktywnie wdraża nowoczesne, bezpieczne technologie i europejskie standardy jakości obsługi klientów oraz stale rozszerza zakres usług finansowych proponując pełen wachlarz usług dla klientów detalicznych, firmowych i korporacyjnych. W okresie pandemii koronawirusa nie przestaje się rozwijać i rozbudowuje ofertę obsługi zdalnej, w tym zamawianie i dostawę kart płatniczych, opłaty za usługi wizowe oraz usługę Wideodoradcy.

KredoBank angażuje się także w pomoc charytatywną związaną z przeciwdziałaniem COVID-19. Bank przekazał ukraińskiej służbie zdrowia 3,5 mln UAH (ok. 460 tys. PLN) zaopatrując 12 szpitali we Lwowie oraz w obwodzie lwowskim w niezbędny sprzęt medyczny i środki dezynfekcji. W pomoc włączają się także pracownicy KredoBanku biorąc udział w szeregu inicjatyw podejmowanym w związku z przeciwdziałaniem pandemii na Ukrainie.

 


PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk