• Odbierz prezent
Okradziona giełda Cryptopia mogła stracić niemal 10% swoich wszystkich funduszy

Największa nowozelandzka giełda kryptowalut Cryptopia, która padła ofiarą ataku hakerskiego 14 stycznia, poinformowała we wtorek 26 lutego o wstępnych szacunkach poniesionych strat. Wg najbardziej pesymistycznego scenariusza, niemal 10% wszystkich środków znajdujących się na portfelach giełdy mogło zostać skradzionych.

 

Giełda, która po styczniowym ataku ograniczyła swoją komunikację do kilku lakonicznych tweetów, we wtorek 26 lutego opublikowała kilka aktualizacji dotyczących obecnych działań i poniesionych strat. Administracja giełdy poinformowała, że wciąż pracuje nad szacowaniem strat, kolejno analizując swoje portfele, na których znajdowały się środki użytkowników. Cryptopia poinformowała również, że w najgorszym możliwym wypadku mogło dojść do kradzieży 9,4% wszystkich kryptowalut znajdujących się na jej portfelach. Wciąż nie wiadomo jednak jaka mogłaby być to kwota, gdyż suma depozytów giełdy nie jest jawna. W najbliższych godzinach giełda ma opublikować bardziej szczegółowe informacje, zawierające również konkretne kwoty.

Platforma handlowa Cryptopii wciąż nie jest aktywna i potencjalny termin przywrócenia działalności giełdy nie jest znany.

 

Straty poniesione przez Cryptopię początkowo szacowane były na ponad 3,6 mln dolarów, później zaś, wg różnych szacunków, określano je w przedziale od 17 mln do 23 mln dolarów.

Nie wiadomo również jakie konkretne kryptowaluty i tokeny zostały skradzione - wg różnych danych były to wyłącznie portfele Ethereum, zawierające ETH i tokeny ERC.

 

Pod znakiem zapytania stoi również przyszła polityka rekompensowania strat poniesionych przez klientów giełdy.

Czytaj także: Okradziona giełda Cryptopia otrzymała od policji pozwolenie na restart, ale wciąż nie daje znaku życia

Cryptopia, największa nowozelandzka giełda kryptowalut, z usług której korzystało również wielu Polaków, 14 stycznia padła ofiarą ataku hakerskiego. W wyniku kradzieży doszło do wielomilionowych strat środków należących do klientów, których dokładna wartość nie jest jeszcze znana. Sprawą zajęła się.. Czytaj
Okradziona giełda Cryptopia otrzymała od policji pozwolenie na restart, ale wciąż nie daje znaku życia

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk