• Odbierz prezent
Okazje inwestycyjne tygodnia. Jak sprawdziły się wtorkowe analizy?

We wtorek, 9 czerwca 2020 roku, rozpoczęliśmy cykl spotkań tworzony we współpracy z brokerem TICKMILL. Na webinarze wnikliwie omówiona została formacja głowy z ramionami oraz przedstawiłem swój pogląd rynkowy, dotyczący kilku instrumentów z rynków finansowych.

„Tu bym kupił tam bym sprzedał”

Często inwestorzy są sceptyczni względem analizy technicznej, ponieważ uważają, że niezależnie od zdarzeń rynkowych, zawsze można je wytłumaczyć jakąś formacją. Jest w tym wiele racji, gdyż zazwyczaj znajdzie się na wykresie coś przemawiającego zarówno za wzrostami jak i spadkami. Właśnie z tego względu, kluczowe jest umiejętne posługiwanie się, a także interpretowanie sygnałów płynących do nas z rynku. Po czasie można wytłumaczyć każde zdarzenie i rozwój sytuacji, jednak mamy to szczęście, że nasze ostatnie spotkanie było nagrane i jest dostępne bezpłatnie dla wszystkich prenumeratorów miesięcznika Inwestor.

Jak się spisały nasze „Okazje inwestycyjne tygodnia”?

Pod wątpliwość poddane zostały argumenty przemawiające za kontynuacją hossy na rynkach akcji, w związku z czym wyznaczyliśmy potencjalny punkt zwrotny dla głównych indeksów światowych (granatowa pozioma linia).

DAX 

Wykres indeksu DAX (1-dniowy)

S&P500 

Wykres indeksu S&P500 (1 dniowy)

NIKKEI 

Wykres indeksu NIKKEI (1-dniowy)

Wraz ze spadkami na indeksach, bardzo prawdopodobne było conajmniej zatrzymanie na notowaniach ropy naftowej.

ropa BRENT

Wykres ropy naftowej typu BRENT (1-dniowy)

Wyraziłem również oczekiwanie co do zakończenia fali spadkowej na parze walutowej USD/CAD. Tutaj również wyznaczyliśmy sobie poziom potencjalnego miejsca do zawrotki oraz zlecenia obronnego stop loss, gdyby rynek był innego zdania.

 USDCAD

Wykres pary walutowej USD/CAD (1-dniowy)

Najlepsze w tym wszystkim nie jest jednak to, że całkiem precyzyjnie udało nam się określić istotne ekstrema cenowe, a fakt, iż były one wyznaczone za pomocą banalnej strategii „jednej kreski”. Szczegóły oczywiście są wyjaśnione i rozrysowane na nagraniu.

Czy nowy tydzień przyniesie kolejne możliwości inwestycyjne?

Mamy do czynienia z bardzo ekscytującym okresem na rynkach finansowych, dlatego jest mnóstwo okazji zarówno do zarobienia jak i stracenia pieniędzy. Już niebawem kolejny raz spróbujemy poszukać tych pierwszych i przestrzec przed drugimi. W najbliższy wtorek, 16 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00 odbędzie się drugi webinar z serii tworzonej we współpracy z brokerem TICKMILL. Tym razem oprócz okazji rynkowych, rozbijemy również na czynniki pierwsze formację podwójnego dna i podwójnego szczytu. Omówimy także pewną pułapkę psychologiczną. Na wirtualne spotkanie można się zapisać całkowicie bezpłatnie tutaj.

Jeżeli Twoim zdaniem mamy obecnie na rynku jakąś okację inwestycyjną, napisz o niej w komentarzu pod tym artykułem. Przeanalizuję Twoją propozycję, a jeśli również według mnie będzie ona interesująca, wtedy przedstawię swoją analizę podczas wtorkowego webinaru.


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk