• Odbierz prezent
Okazja dnia na AUD/JPY | 7 maja

AUD/JPY na wykresie tygodniowym znajduje się w ciekawym miejscu, które powodowało wielokrotnie zawracanie krótkoterminowych ruchów.

AUDJPY wykres tygodniowy

Na wykresie H4 oraz wykresie dziennym widać dość klarownie, że kurs aktualnie testuje wsparcie wynikające z potencjalnego lewego ramienia odwróconej głowy z ramionami. Poziom 82,00 jest szczególnie istotny dla kursu AUD/JPY dlatego istnieje spora szansa na rozpoczęcie wzrostów z tego miejsca.

AUDJPY wykres H4

Nie mniej jednak, na wykresie H1 widać spadkowy trend. Dlatego ważne jest dla realizacji scenariusza wzrostowego, aby kurs wybił poziom 82,65 w górę. Dopiero po tym ruchu będzie można oczekiwać większych wzrostów, najpierw do poziomu 83,00, następnie 83,80 gdzie znajduje się opór oraz linia szyi formacji RGR. Dopiero po wybiciu tego poziomu kolejnymi celami będzie 85,50 oraz ostatecznie 86,7. Zasięg klasyczny formacji wypada mniej więcej na poziomie 88,00.

AUDJPY wykres H1

Miejsca gdzie jest teraz AUD/JPY mogą skłaniać do prób wejścia z niedużym ryzykiem, jednak tak jak wspomniałem, wciąż panuje trend spadkowy na H1, wiec póki co, byłby to tylko transakcje krótkoterminowe. Finalny sygnał będzie dopiero po wybiciu 82,65 w górę.

Negacja zaprezentowanego pomysłu będzie miała miejsce wraz z wybiciem poziomu 81,70 w dół. Nie mniej jednak potencjalna odwrócona głowa z ramionami wciąż będzie w grze.

 

Dołącz do Investio Live - Codziennych bezpłatnych webinarów, handlu na żywo i spotkań edukacyjnych. Wszystko po to, abyś szybciej doszedł do niezależności finansowej:

 

Sprawdź plan

 

Notowania: AUDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDJPY/

Marcin Tuszkiewicz

inwestuje na rynkach finansowych od 2008 roku. Rozpoczął przygodę od GPW, natomiast już rok później handlował także na rynku walutowym. Jego głównym narzędziem analitycznym są poziomy wsparć i oporów połączone z analizą trendu według Teorii Dowa. Natomiast narzędziem decyzyjnym jest Price Action, jednak w mniej popularnym wydaniu, ponieważ Marcin skupia się głównie na zachowaniu ceny, a nie na zamkniętych świecach / barach. W 2012 roku współzałożył Investio.pl, a następnie Squaber.com

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk