• Odbierz prezent
Ogromne przeceny na GPW! Nerwowo przed decyzją Fed

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować podwyższoną zmienność na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły handel od spadków, które utrzymywały się do godziny 16:00, po czym pod sam koniec handlu doszło do korekty. Jednak odreagowanie nie było na tyle silne, aby doszło do wymazania dzisiejszych strat, które i tak były dotkliwe. Niemiecki indeks giełdowy DAX zakończył dzień wynikiem na poziomie 1,81%, z kolei francuski CAC40 stracił 1,16%, a londyński FTSE100 zamknął się 1,3% niżej. Sporą przecenę obserwowaliśmy także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek stracił dziś 2,66%. 

Nie najlepiej radzą sobie także indeksy w USA, gdzie przeniosły się negatywne nastroje z sesji europejskiej

W momencie przygotowywania tego komentarza Dow Jones traci 1,11%, S&P500 zniżkuje 1,55%, a Nasdaq notowany jest 1,28% niżej. To jeszcze nie koniec emocji na dziś. Aktualnie inwestorzy zza oceanu z niecierpliwością wyczekują na dzisiejszą decyzję Fed, a w zasadzie to na konferencję prasową, która rozpocznie się o 20:30. O ile z po samym komunikacie Fed nie ma co oczekiwać żadnych kluczowych decyzji, tak w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia mówiące o stopniowym ograniczaniu QE.

Temat ten będzie więc uważnie śledzony przez inwestorów

Ponadto warto zauważyć, że na Wall Street trwa sezon publikacji wyników, który właściwie wkroczył w kluczową fazę. Wczoraj poznaliśmy raporty takich gigantów jak American Express, 3M, Verizon Communications, Johnson & Johnson i Microsoft, z kolei dziś poznamy dane od Apple, Facebooka i Tesli. Wczoraj Microsoft zaskoczył pozytywnie, wyniki były wyraźnie lepsze od oczekiwań, a spory wzrost obserwowaliśmy w sektorze chmury, który jest aktualnie kluczowy dla firmy. Czy dzisiejsze dane również będą lepsze od prognoz?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk