• Odbierz prezent
Ogromna zmiana w JSW! Kurs akcji spółki z dwucyfrowym wzrostem. PGE i Tauron mocno w górę. Alior Bank i Pekao na solidnym plusie. CD Projekt czerwoną wisienką na GPW

Pierwsza w tym tygodniu sesja na GPW upłynęła pod znakiem wzrostów. Indeks WIG20 wzrósł o 1,92%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 2023,74 pkt. mWIG40 zyskał 1,21%, a sWIG80 1,49%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień wzrostem o 1,73%.

 

JSW z dwucyfrowym wzrostem

Na poniedziałkowej sesji wśród największych spółek liderem wzrostów okazała się JSW, zyskując 18,83%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 33,63 zł. W dzisiejszym dniu poinformowano o zmianie na stanowisku prezesa zarządu w JSW. Rada Nadzorcza powierzyła Arturowi Dyczce pełnienie obowiązków prezesa zarządu od 18 stycznia do dnia powołania prezesa zarządu. W tym czasie pozostaje on również wiceprezesem ds. technicznych i operacyjnych. Do tej pory stanowisko prezesa zarządu pełnił Włodzimierz Hereźniak.

 

PGE i Tauron też mocno w górę

Dzisiejsza sesja sprzyjała również akcjom spółek energetycznych. Kurs akcji PGE wzrósł o 7,70%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 7,442 zł. Tauron zakończył sesję wzrostem o 7,22%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 3,15 zł. W dzisiejszym dniu poinformowano, że PGE, Enea i Tauron zawarły list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Podmioty te planują powołać spółkę celową, która będzie ubiegać się o nowe koncesje.

 

Alior Bank, Santander i Pekao na solidnym plusie

Wszystkie największe banki zakończyły sesję na większym lub mniejszym plusie. Wśród nich najlepiej wypadł Alior Bank, zyskując 4,69%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 18,75 zł. Kurs akcji Pekao wzrósł o 2,75%. Na koniec sesji akcje Pekao kosztowały 68 zł. Santander Bank Polska też zakończył dzień na solidnym plusie, zyskując 2,28%. W końcówce sesji za akcje banku płacono 201,60 zł. Bank PKO BP zakończył sesję na lekkim plusie o 0,62%. Na koniec notowań za akcje największego polskiego banku inwestorzy płacili 30,81 zł.

 

CD Projekt czerwoną wisienką

Spośród spółek należących do indeksu WIG20 tylko jedna spółka zakończyła dzisiejsze notowania po czerwonej stronie rynku. Spółką tą był CD Projekt, którego kurs akcji spadł o 1,05%. Na koniec sesji za akcje znanej spółki z branży gier inwestorzy płacili 253,50 zł. W dzisiejszym dniu za akcje CD Projekt najwięcej płacono 258,20 zł, a najmniej 249,30 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk