• Odbierz prezent
Getin Noble Bank GPW wyniki finansowe

W wynikach finansowych za 2017 r. Getin Noble Bank wykazał dużą stratę. Co było jej przyczyną?

 

Getin Noble Bank jest obecny na GPW od 2012 r. Świadczy usługi dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów oraz dużych korporacji. Zajmuje się bankowością detaliczną i prywatną. Bank doradza także w zakresie nieruchomości, inwestycji, wsparcia prawno-podatkowego oraz art bankingu.

26 kwietnia Getin Noble Bank opublikował wyniki za 2017 r. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1,3 mld zł i był zbliżony do wyniku uzyskanego w 2016 r. Wynik z tytułu opłat i prowizji był lepszy niż w 2016 r. i wyniósł 154,1 mln zł, co oznacza poprawę w tym zakresie o 22%. Natomiast okazało się, że wynik finansowy netto był ujemny. Strata netto wyniosła 573,3 mln zł w stosunku do straty za 2016 r., wynoszącej 54,8 mln zł, a więc wzrosła 10-krotnie. Powodem słabego wyniku finansowego są jednorazowe odpisy z powodu działań restrukturyzacyjnych, które wyniosły 540 mln w 2017 r.

Główny akcjonariusz Leszek Czarnecki zapowiedział dokapitalizowanie banku kwotą 200 mln zł w tym roku oraz 100 mln zł w następnym roku. Plan ten został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Po lekkim wzroście na otwarciu notowań, cena akcji Getin Noble Banku obniżyła się o ponad 1%.

 

FXMAG akcje ogromna strata getin noble banku getin noble gpw wyniki finansowe 1

Wykres Getin Noble Bank - interwał 1 min

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk