• Odbierz prezent
Ograniczenie dźwigni zwiększyło bezpieczeństwo inwestorów

Jak bardzo zmienił się rynek w związku z ograniczeniem dźwigni finansowej? 

W Naga Markets zawsze wierzymy w edukację i to, że inwestor powinien używać niższej dźwigni żeby sprawniej zarządzać ekspozycją na ryzyko. Odpowiedzialny trading z ograniczeniem dźwigni nie jest zły dla inwestorów. Chroni zarówno nowych traderów oraz tych doświadczonych.

Czy uważacie, że ESMA wprowadzając te zmiany miała racje i kapitał inwestorów będzie narażony na mniejsze ryzyko?

Oczywiście! Wysoka dźwignia sprawiła, że tysiące ludzi szybko straciły pieniądze. Zapewniając bezpieczne i regulowane środowisko handlowe, Naga jest w stanie szybko zwiększać działalność w Europie, a przede wszystkim w Polsce.

Jako Naga Markets jakie macie plany w stosunku do polskiego rynku?

Strategiczna ekspansja poprzez edukację. Już teraz organizujemy 3 webinaria internetowe w tygodniu, a od niedawna jesteśmy sponsorami kilku wydarzeń seminaryjnych. Nadal rozwijamy się w całej Europie, a Polska jest ważną częścią naszej strategii. Ta strategia obejmuje zapewnienie solidnych i niezbędnych materiałów szkoleniowych i zasobów edukacyjnych, a także rozwój naszej Akademii, w której zajęcia prowadzą sprawdzeni polscy inwestorzy. Oczekujemy, że w 2019 roku zwiększy się ogólna świadomość marki oraz nasz udział w rynku.

Co chcecie zaoferować polskiemu traderowi innego niż może dostać w aktualnych ofertach domów maklerskich?

Kompleksową edukacje i handel społeczny, tzw. social trading, gdzie inwestor może wykorzystać wiedzę innych doświadczonych traderów żeby dokonywać lepszych decyzji albo nawet może kopiować zagrania innych, jeżeli tylko chce. Cechą wyróżniającą naszą platformę jest fakt, że obsługujemy inwestorów na różnych poziomach, a także oferujemy jeden z najszerszych asortymenów aktywów w branży: od tradycyjnych kontraktów CFD, jakich jak rynek Forex, twoary, indeksy, na platformie społecznościowej Naga Trader Kryptowaluty. Dajemy również traderom dostęp do pełnego ekosystemu NAGA, w tym NAGA Exchange, NAGA Wallet, NAGA Coin oraz NAGA Virtual i wiele więcej! Wszystko to jest okraszone pieczęcią zaufanej grupy kapitałowej NAGA Group AG, która notowana jest na giełdzie we Frankfurcie

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk