• Odbierz prezent
Oferta Huuuge Games będzie jeszcze większa. Spółka zwiększa liczbę akcji oferowanych w IPO

„Wielka” oferta publiczna spółki Huuuge Games będzie jeszcze większa niż początkowo planowano. Zarząd spółki na dzień przed zakończeniem zapisów dla inwestorów indywidualnych poinformował o zwiększeniu liczby akcji, które zostaną wystawione na sprzedaż w ramach największego gamingowego IPO na warszawskiej giełdzie.

 

Huuuge Games zdecydował się zwiększyć liczbę akcji oferowanych podczas IPO do 37 016 586, poszerzając ofertę sprzedaży istniejących akcji z 18,35 mln do 22 016 586 sztuk. Liczba akcji z nowej emisji nie uległa zmianie, a co za tym idzie nie zwiększyła się również pula dla inwestorów indywidualnych, która nadal wynosi 1,5 mln sztuk (10% emisji).

Wcześniej spółka planowała sprzedaż łącznie 33,5 mln akcji, z czego 18 350 000 to istniejące akcje, zaś pozostałe 15 000 000 miało pochodzić z nowej emisji.

W zeszłym tygodniu prezes Huuuge Games poinformował, że księga popytu dla inwestorów instytucjonalnych została pokryta w całości już w pierwszej godzinie zapisów, co może skłonić spółkę do zwiększenia ceny maksymalnej, co miało miejsce podczas niedawnej oferty publicznej spółki People Can Fly. Finalnie jednak cena emisyjna zostanie utrzymana na dotychczasowym maksymalnym progu, który wynosi 50 PLN.

 

W środę 3 lutego kończą się zapisy dla inwestorów indywidualnych, a dzień później dla instytucji.

Debiut Huuuge Games na głównym rynku GPW planowany jest na 19 lutego.

 

Więcej na temat pierwszej oferty publicznej Huuuge przeczytasz w artykule:

Czytaj także: Debiut Huuuge Games - Czy warto wziąć udział w największym gamingowym IPO na GPW?

Przed nami pierwszy poważny debiut giełdowy w nowym roku, który jednocześnie będzie największym IPO spółki gamingowej w historii warszawskiego parkietu. Mowa oczywiście o Huuuge Games, developerze prostych, darmowych gier mobilnych, który chce zebrać z rynku niemal 1,7 mld złotych i jak dotąd wiele .. Czytaj
Debiut Huuuge Games - Czy warto wziąć udział w największym gamingowym IPO na GPW?


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk