• Sklep
  • Odbierz prezent
Odwrócony RGR zapowiedzią mocnego dolara australijskiego. Szansa na wzrosty dolara AUD

Dolar australijski wykazuje dużą siłę w ostatnich miesiącach. Formacja świecowa młotka będąca potwierdzeniem wsparcia 0.6850 jest tego jawnym dowodem. Dodatkowo kształt ostatnich swingów na interwale tygodniowym jest podobny do formacji odwróconej głowy z ramionami (RGR). Jest to jedna z formacji zapowiadającej zmianę trendu.

Dwa powyższe argumenty przemawiają za możliwością stworzenia większej fali aprecjonującej AUD. W pierwszej kolejności może to być korekta trendu spadkowego z 2018 roku. Najbliższe opory znajdują się kolejno na cenach 0.7400 i 0.7750.

Kluczowym momentem będzie przełamanie linii szyi, która skierowana jest ukośnie do dołu. Tym samym w najbliższych tygodniach pojawi się potwierdzenie czy wzrosty na tym instrumencie staną się faktem.

Analiza wskaźnika MACD, także nie pozostawia złudzeń że białe świec mogą występować coraz częściej. Pozytywna dywergencja z początku tego roku powinna zmusić ten wskaźnik do przekroczenia wartości zero i potwierdzenia trendu wzrostowego.

Wzrostowy scenariusz wsparty jest na cenie 0.7000 czyli linii na której znajdują się ramiona formacji RGR. Spadki poniżej tej strefy to popis podaży i zapowiedz kolejnego testu długoterminowego wsparcia 0.6850

1
Wykres kursu dolara australijskiego AUD/USD

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk