• Odbierz prezent
Odwrócona głowa z ramionami na USD/CHF? Coraz bliżej do sygnału kupna na dolarze

Przeglądając wykresy poszczególnych par walutowych na rynku Forex, w oczy rzuca się USD/CHF. Zastanówmy się w jaki sposób można rozegrać tworzącą się strukturę.

Sytuacja na USD/CHF

Dolar amerykański w ciągu ostatniego roku systematycznie traci na wartości do franka szwajcarskiego. Pod koniec 2019 roku mieliśmy do czynienia z parytetem na tej parze walutowej. Natomiast w sierpniu 2020 roku, znaleźliśmy się w rejonie 0,90. Od tamtej pory nie doszło jednak do pogłębienia dołka, a notowania kursu USD/CHF wyrysowały strukturę, która przypomina wyglądem formację odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Pamiętajmy jednak, iż zgodnie z analizą techniczną, zarówno z samą formacją, jak i sygnałem kupna, mamy do czynienia dopiero po przełamaniu linii szyi. Inwestorzy o mniejszej skłonności do podejmowania ryzyka, czekają jeszcze na potwierdzenie linii szyi od góry, czyli tak zwany retest. Warto jednak wiedzieć, że nie jest on konieczny, a przy silnym odwrocie, często w ogóle do niego nie dochodzi.

 Wykres: Kurs USD/CHF (1 rok)

Wykres: Kurs USD/CHF (1 rok)

Jak się ustawić na USD/CHF?

Z potwierdzeniem formacji oraz sygnałem kupna na USD/CHF mielibyśmy do czynienia po trwałym wyłamaniu oporu znajdującego się w rejonie 0,92. Takie rozegranie powinno doprowadzić kurs dolara USD/CHF co najmniej w rejon 0,94. Jeśli jednak kurs załamałby się z obecnych poziomów lub po dotarciu do wspomnianego 0,92, wtedy całą strukturę należałoby potraktować jako pułapkę na rynkowe byki.

Sprawdź także analizę USD/CAD

Notowania: USDCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCHF/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk