• Odbierz prezent
Odwrócona flaga na euro do dolara kanadyjskiego- sprawdzamy kurs EUR/CAD

Coraz więcej wskazuje na to, że korekta wzrostowa na euro w stosunku do dolara kanadyjskiego dobiegła już końca. Sprawdźmy zatem dokąd może obecnie zmierzać kurs EUR/CAD?

Spojrzenie średnioterminowe na kurs EUR/CAD

Przyglądając się wykresowi dziennemu notowań euro do dolara kanadyjskiego, możemy odnieść wrażenie, że znajdujemy się obecnie w korekcie lub jak kto woli konsolidacji między 1,60 od góry, a 1,51 od dołu. Kurs EUR/CAD po osiągnięciu górnej bandy, powinien obecnie zmierzać w kierunku dołków, wdzianych w kwietniu, maju oraz czerwcu.

Wykres 1: Kurs euro do dolara kanadyjskiego EUR/CAD (1 rok) 

Wykres 1: Kurs euro do dolara kanadyjskiego EUR/CAD (1 rok)

Kiedy może nastąpić spodziewany spadek euro względem dolara kanadyjskiego?

Przybliżając notowania EUR/CAD, dostrzeżemy formację zwiastującą dalsze osłabianie się euro w stosunku do dolara kanadyjskiego. Chodzi oczywiście o odwróconą flagę. Co więcej, niedźwiedzie zdołały już doprowadzić do wybicia dołem, dlatego naturalnym powinno być obecnie dynamiczne umocnienie dolara kanadyjskiego. Pamiętajmy jednak o charakterystyce tej formacji. Powinna być ona wykonywana w sposób zdecydowany, a wręcz drastyczny. Oznacza to, że ewentualne zawahanie niedźwiedzi, powinno zapalać lampkę ostrzegawczą u traderów znajdujących się po krótkiej stronie rynku.

Wykres 2: Kurs euro do dolara kanadyjskiego EUR/CAD (5 miesięcy)

Wykres 2: Kurs euro do dolara kanadyjskiego EUR/CAD (5 miesięcy)

Notowania: EURCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk