• Odbierz prezent
Odwet złotego! Kurs dolara i euro spada o 5 groszy, a co z frankiem i funtem? Sprawdzamy, ile zapłacisz za te waluty

Miniony tydzień na rynku walutowym był całkiem niezły dla polskiego złotego. Deprecjacja złotówki chwilowo wyhamowała i zaliczyliśmy delikatną zwyżkę PLN. Sprawdźmy najnowsze kursy euro w relacji do złotego (EUR/PLN), funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN), franka względem złotówki (CHF/PLN) i dolara w stosunku do złotego (USD/PLN). W zestawieniu zostanie wykorzystany interwał dzienny.

Kurs franka szwajcarskiego

Kurs franka CHF/PLN zwyżkował w poniedziałek, środę oraz czwartek. Spadki zobaczyliśmy natomiast we wtorek i piątek. Za jednego franka zapłacimy obecnie 4,2958 zł. Punktem wsparcia dla kursu franka CHF/PLN z perspektywy interwału dziennego jest pułap 4,272 zł.

kurs franka CHF/PLN

Wykres kursu franka wobec złotego

Kurs funta brytyjskiego

Kurs funta GBP/PLN, podobnie jak kurs franka, zyskiwał na wartości w poniedziałek, środę i czwartek, a zniżkował we wtorek oraz piątek. Za jednego funta zapłacimy obecnie 5,1904 zł. Wsparciem dla kursu funta GBP/PLN na interwale D1 jest pułap 5,17 zł.

kurs funta GBP/PLN

Wykres kursu funta w relacji do PLN

Kurs euro

Kurs euro EUR/PLN zwyżkował w poniedziałek i środę. W pozostałe dni tygodnia mieliśmy natomiast do czynienia ze spadkami. Za jedno euro należy teraz zapłacić 4,5183 złotego. Punktem wsparcia dla kursu euro EUR/PLN na interwale dziennym jest poziom 4,509 zł. Euro było walutą, która straciła w minionym tygodniu najwięcej względem polskiego złotego.

kurs euro EUR/PLN

Wykres kursu euro względem złotego

Nie wiesz, jak inwestować? Teraz będziesz mógł się tego dowiedzieć!

Kurs dolara amerykańskiego

Kurs dolara reagował w zeszłym tygodniu względem złotego w sposób analogiczny do kursów funta i franka. To znaczy: spadki przyniósł wtorek i piątek, a zwyżka nastąpiła w poniedziałek, środę oraz czwartek. Za jednego dolara trzeba teraz zapłacić 4,1554 zł. Wsparciem dla kursu dolara w relacji do złotego na interwale D1 jest pułap 4,105 zł.

kurs dolara USD/PLN

Wykres kursu dolara w stosunku do złotówki

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk