• Odbierz prezent
Odreagowanie w Europie, dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi

Za nami mieszana sesja w Europie. Traderzy byli zaniepokojeni faktem, że prezydent Trump odwołał negocjacje w sprawie planowanego pakietu stymulacyjnego. We wtorek amerykański przywódca nagle zakończył rozmowy i dodał, że zostaną one wznowione po wyborach prezydenckich, które odbędą się na początku przyszłego miesiąca. FTSE 100 zamknął się nieznacznie niżej, CAC 40 odnotował stratę, podczas gdy DAX 30 wykazał niewielki wzrost. Trump wezwał Republikanów i Demokratów do wspólnej pracy nad pakietem stymulacyjnym w wysokości 25 miliardów dolarów dla sektora lotniczego. Grupy United Continental i Americans Airlines zyskały ponad 4%. Wygląda na to, że Trump promował także ideę wypłat stymulacyjnych w wysokości 1200 dolarów dla osób fizycznych. Nancy Pelosi z Demokratów powiedziała, że to stracona szansa na duży pakiet pomocy. Być może amerykański przywódca zatrzymał dyskusje, aby zapanować nad sytuacją. Rynki akcji w USA lepiej zareagowały na te wydarzenia. Indeks S&P 500 zamknął się o ponad 1,7% na plusie, odrabiając straty, które widzieliśmy we wtorek. Rynki w Azji są dość mieszane. Nikkei 225 notuje wzrost, podczas gdy Hang Seng spada. Indeksy w Europie mogą otworzyć się wyżej.

Wiceprezydent USA, Mike Pence, debatował z Kamalą Harris. Wydarzenie to było bardziej typowe dla debaty politycznej niż pojedynku Trumpa i Bidena. Według opinii publicznej, Pence uzyskał w tej debacie przewagę.

Wczoraj wieczorem Rezerwa Federalna opublikowała protokół ze spotkania, które odbyło się w zeszłym miesiącu. Przedstawiciele banku wyrazili obawy, że ożywienie gospodarcze może zostać zahamowane, chyba że rząd zdecyduje się na zdecydowaną reakcję fiskalną. W komunikacie wskazano, że prawdopodobnie najbardziej dotknie to pracowników o niższych dochodach. Inwestorzy nie byli zbyt zadowoleni, że w protokole Fed nie podano więcej szczegółów na temat okoliczności gospodarczych, które skłoniłyby Fed do zmiany swojej polityki. Biorąc pod uwagę, że traderzy byli w trybie ryzyka, jeśli chodzi o akcje amerykańskie, dolar amerykański zanotował spadek. W ostatnim czasie waluta osiągała gorsze wyniki, gdy akcje rosły. Pod koniec września indeks dolara amerykańskiego dotarł do najwyższego poziomu od dwóch miesięcy i mimo że wczoraj spadł, trend wzrostowy od początku września nadal utrzymuje się. Wczorajszy spadek dolara pomógł notowaniom srebra i złota. Warto zauważyć, że we wtorek złoto dość mocno straciło na wartości, więc odbicie nastąpiło z relatywnie niskiej bazy.

Rozmowy handlowe między Wielką Brytanią a UE wciąż trwają. Utrzymuje się niepewność co do tego, jak będą wyglądały relacje między stronami w styczniu. Michael Gove wykazał nieco optymizmu, ale zaznaczył, że Wielka Brytania wolałaby raczej opcję braku porozumienia, chyba że będzie ono akceptowalne przez kraj. David Frost, główny negocjator Wielkiej Brytanii, powiedział, że porozumienie jest możliwe, tak samo jak jego brak. Jest prawdopodobne, że przez jakiś czas będziemy uzyskiwać tego typu informacje z frontu negocjacji.

Andrew Bailey, szef Banku Anglii, będzie przemawiał o 9:25. Oczekuje się, że liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA spadnie do 820 000 z 837 000. Ciągły odczyt roszczeń szacowany jest na 11,4 miliona, co oznaczałoby spadek z 11,76 miliona w poprzedniej aktualizacji.

EURUSD – para notowała spadki od początku września i dopóki utrzymuje się poniżej 50-dniowej MA, przy 1,1800 ruch spadkowy może być kontynuowany. Wsparcie znajduje się przy 1,1557, gdzie mamy 100-dniową MA. Jeżeli szersza tendencja zniżkowa będzie kontynuowana, kolejnym celem jest poziom 1,2000.

GBPUSD – para notuje wzrosty od ponad tygodnia i jeżeli ta tendencja się utrzyma, kurs może testować 50-dniową MA w okolicy 1,3029. Przełamanie w dół 1,2675 niesie perspektywę ruchu w kierunku 1,2480.

EURGBP – od połowy września para notuje spadki, a przełamanie poniżej 0,9000 może skierować kurs w okolice 0,8864.  Opór znajduje się przy 0,9157.    

USDJPY – wtorkowa świeca wskazywała na przewagę byków i jeżeli dojdzie do wybicia powyżej 50-dniowej MA przy 105,80, wówczas możliwym celem jest 106,52, gdzie znajduje się 100-dniowa MA. Przełamanie poniżej 104,94 może skierować kurs w okolice 104,00.

FTSE 100 - oczekiwany wzrost na otwarcie o 7 punktów do 5,953

DAX 30 - oczekiwany wzrost na otwarcie o 50 punktów do 12,978

CAC 40 - oczekiwany wzrost na otwarcie o 17 punktów do 4,899

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 –  nastawienie Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD powiązanym z niemieckim indeksem DAX pozostaje niedźwiedzie. Po stronie ilości otwartych transakcji – 58% Klientów posiada pozycje Sprzedaj, trzy punkty w dół w stosunku do danych ze środy. W kategorii Wartość Pozycji, transakcje Sprzedaj wyniosły 69% (wzrost o trzy punkty od ostatniej sesji).

US NDAQ 100 - Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD powiązanym z amerykańskim indeksem, w chwili obecnej pozostają niezdecydowani, natomiast pod względem wielkości transakcji utrzymuje się lekka dominacja transakcji niedźwiedzich. Pod względem ilości Klientów pozycje Kup wynoszą 51%, z czteropunktowym wzrostem od środy. Po stronie wartości transakcji – 59% to pozycje krótkie, dwa punkty w dół od minionej sesji.

Złoto – przeważająca część Klientów posiadających otwarte pozycje na kontrakt CFD oparty o Złoto, niezmiennie oczekuje dalszych wzrostów: ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 76%, a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie dominują w 64%. W żadnej z tych kategorii nie odnotowano zmiany w stosunku do wczorajszych odczytów.

Odreagowanie w Europie, dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi - 1


Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

David Madden

Analityk rynkowy CMC Markets w Londynie. Swoją karierę  w londyńskim City rozpoczął w 2007 r., pracując jako trader i analityk rynkowy w wielu firmach maklerskich. Dyplom z ekonomii ugruntował wiedzę Davida na temat analizy fundamentalnej. David jest posiadaczem MSTA z brytyjskiego Towarzystwa Analityków Technicznych (STA).   Regularnie współpracuje z wieloma serwisami finansowymi, w tym z mediami internetowymi, prasą, radiem i telewizją.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk