• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
analiza GBPJPY
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBPJPY

Po okresie silnego umacniania się jena w tym momencie widzimy odwrót od japońskiej waluty. Pary z jenem japońskim (który w parach z innymi głównymi walutami występuje jako waluta kwotowana) notują silne wzrosty co jest ulgą zarówno dla japońskiej  giełdy jak i rządu oraz banku centralnego. Władze na ten moment nie będą zmuszone do bezpośredniej interwencji na rynku walutowym i kampanię słownych interwencji mogą uznać za skuteczną.

 

Technicznie

W przypadku rynku GBPJPY pierwsze odreagowanie popytu zatrzymało się na poziomie 155,8. W tym miejscu wypadało zniesienie 38,2% ostatniego ruchu spadkowego, co pozwala nam na rozważanie potencjalnej formacji nietoperza, gdyż przy drugim ataku popytu poziom 155,8 został przebity. Formacja harmoniczna zakłada zmianę kierunku ruchu w pobliżu poziomu 161,32. Po drodze napotykamy jeszcze potencjalnie silny poziom oporu - 158,35. Na tym poziomie rynek wcześniej silnie reagował i stanowił on zarówno wsparcie jak i opór. Dodatkowo w tym miejscu wypada zniesienie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego.

 

GBPJPY - H4

FXMAG forex odreagowanie na parach z jenem. gbpjpy - potencjalna formacja harmoniczna 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk