• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Odczyty z Kanady nie pobudziły dziś rynków
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty danych makroekonomicznych z Kanady

- Jak na dane zareagował rynek walutowy

Dziś w popołudniowym kalendarzu makroekonomicznym najistotniejszymi odczytami były te dotyczące sektora budownictwa w Kanadzie. Poza tymi publikacjami próżno było szukać wydarzeń mogących podkręcić zmienność na rynku walutowym. W tym względzie kanadyjskie odczyty jednak nieco zawiodły, gdyż nie obserwowaliśmy po nich żadnych spektakularnych ruchów.

 

Najpierw o 14:15 pojawiły się dane za miesiąc luty dotyczące rozpoczętych budów domów. Odczyt miał charakter pozytywny, gdyż wartość 212,6 tyś. była większa od prognozowanej liczby 180 tyś. i największa od września ubiegłego roku.

O 14:30 rozczarowały natomiast dane dotyczące zezwoleń na budowę wydanych w stycznia. Ich liczba spadła o 9,8% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, przy czym prognozy zakładały spadek tylko o 2,5%. Negatywnie zrewidowano również dane za grudzień.

 

W następstwie odczytów nie obserwowaliśmy znacznie podwyższonej zmienności na rynku walutowym. Od godziny 12:00 czasu polskiego dolar kanadyjski umacniał się w stosunku do dolara amerykańskiego. Po odczytach zmienność w przypadku pary USDCAD nie przekraczała kilkunastu pipsów.

 

Wykres 1. USDCAD - M5

FXMAG forex odczyty z kanady nie pobudziły dziś rynków 1

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk