• Odbierz prezent
Odczyty ruszyły kursem USD i CAD

Dziś popołudniu opublikowane zostały dane istotne dla gospodarki USA i Kanady. Obie publikacje okazały się pozytywne i umocniły USD i CAD. Większą zmienność obserwowaliśmy na parach z dolarem amerykańskim.

 

Wartość wskaźnika przemysłowego, opracowywanego przez Fed z Filadelfii, wzrosła z 18,9 do 43,6, choć oczekiwano nieznacznego spadku do 17,2. Jest to o tyle istotny odczyt, że obecna wartość wskaźnika jest najwyższa od ponad 33 lat.

 

W przypadku danych z Kanady, w lipcu odnotowano wzrost sprzedaży hurtowej o 1,5% w stosunku do czerwca, choć prognozowano spadek o -0,9%. Nieznaczny wpływ miała na to negatywna rewizja danych za czerwiec (z -0,5% do -0,6% m/m).

 

Obie publikacje okazały się lepsze od prognoz, dlatego na rynku walutowym obserwowaliśmy wzrost kursu dolara amerykańskiego i kanadyjskiego w stosunku do innych walut (o 10-20 pipsów na kluczowych parach walutowych). W przypadku pary USD/CAD widoczna była nieco większa istotność danych z USA, skutkująca wzrostem kursu, po którym nastąpiło jednak szybkie odwrócenie kierunku ruchu.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk