• Odbierz prezent
Odbicie na rynku Forex. Zmiany cen kursów walutowych

Noc na rynkach przynosi stan zawieszenia w oczekiwaniu na kluczowe dane z USA, a w dłuższym horyzoncie na rozstrzygnięcie w sprawie sporu handlowego USA-Chiny, potencjalnie na szczycie G20 pod koniec czerwca. Na rynku FX mamy odbicie w stronę bezpiecznych przystani, a rynek akcji koryguje ostatnie wzrosty. Ropa naftowa jest osłabiona przez kolejny słaby raport o zapasach.

  • JPY i CHF są nieco silniejsze z USD/JPY osuwającym się do 108,32, a USD/CHF spadającym do 0,9906. EUR/USD podchodzi do 1,1340.
  • W Australii indeks zaufania konsumentów Westpac spadł nieznacznie do 100,7 z 101,3, co w pierwszej reakcji nie miało przełożenia na rynek walutowy, ale z czasem AUD/USD osunął się z 0,6960 do 0,6945.

Materiał poranny: 12 VI 2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Odczyt CPIPPI z Chin wypadły zgodnie z oczekiwaniami (odpowiednio: 2,7 proc. r/r i 0,6 proc. r/r). Wyższe ceny żywności wsparły wzrost CPI o 0,2 proc. m/m.
  • Rynki akcji biorą na odreagowanie po dwóch zielonych sesjach. Chiński Shanghai Composite traci 0,4 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,2 proc.
  • Ceny ropy naftowej spadają pod presją kolejnego słabego raportu o zapasach. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 4,85 mln baryłek, podczas gdy prognozy przed dzisiejszym raportem DoE sugerują spadek o 0,7 mln baryłek. WTI dołuje o 1,9 proc. do 52,25 USD/b.
  • Mocniejsze są złoto i srebro rosnąć o 0,7 proc. odpowiednio do 1336,3 USD/oz i 14,85 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk