• Odbierz prezent
Odbicie kursu dolara USD? Wrażliwość waluty kanadyjskiej wskutek raportu z rynku pracy. Dzień na rynku

Mnóstwo pozycji w kalendarzu, ale i tak liczy się tylko NFP. Odbicie po słabszym grudniu i korzystne warunki atmosferyczne dają nadzieję na silny odczyt i pozytywną reakcję kursu dolara USD. O tej samej porze poznamy raport z kanadyjskiego rynku pracy z wrażliwością kursu dolara kanadyjskiego CAD w obu kierunkach.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Rynki w Azji w odwrocie w związku z doniesieniami o rosnącej liczbie przypadków zakażenia wirusem na statku wycieczkowym w Japonii.

Indeksy są po czerwonej stronie, choć futures w Europie i USA zdają się być odporne na pogorszenie nastrojów. FX w większości przypadków pozostaje spokojny.

  • Głównie rynek akcji i waluty azjatyckich emerging markets znajdują się pod presją po informacji, że liczba zakażonych na japońskich statku wycieczkowym wzrosła do 61 z 10 odnotowanych we wtorek. Choć statek od kilku dni jest poddawany kwarantannie, to przypomnienie o wciąż szalejącej epidemii schłodził rynkowy entuzjazm.
  • Japoński Nikkei225 traci dziś 0,2 proc., a Hang Seng spada o 0,6 proc. Ale już Shanghai Composite rośnie o 0,2, mając relatywnie więcej do odrobienia po poniedziałkowym załamaniu.
  • Pesymizm na rynku akcji nie rozlewa się szerzej,

  • gdyż futures na DAX i S&P500 rosną po 0,1 proc.
  • Na rynku walutowym pod umiarkowaną presją znalazł się KRW i inne waluty ryzykowne regionu. Wśród G10 nie widać jednoznacznego kierunku. Lekką słabością wyróżniają się kursy dolara australijskiego AUD i nowozelandzkiego NZD.
  • Rynek walutowy pozostaje w fazie wyczekiwania na raport z rynku pracy USA o 14:30.
  • Cena złota traci 0,2 proc. do 1564 USD/oz, co tylko podkreśla, że na rynkach nie rozwija się świeża awersja do ryzyka.
  • Ropa naftowa WTI dryfuje w bok blisko 51,1 USD/b.

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 7 II - 1

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk