• Odbierz prezent
Odbicie cen akcji spółek chińskich! ETF na technologiczne walory z Chin zyskiwał wczoraj prawie 8,0%

Dobry początek tygodnia i silne wzrosty w trakcie poniedziałkowej sesji, zostały wykorzystane do kontynuacji pozytywnego trendu również we wtorek. Wprawdzie indeksy na świecie zanotowały mniejszą skalę wzrostów niż na poprzedniej sesji, to było to spowodowane brakiem publikacji istotniejszych informacji makroekonomicznych oraz politycznych na świecie. Inwestorzy oczekują tym samym rozpoczęcia konferencji bankierów centralnych w Jackson Hole od 26 sierpnia.

W Europie główne indeksy zyskiwały w okolicy 0,3%,

wyjątkiem był francuski CAC40 który stracił 0,3%. Indeks ten był jednak zdecydowanie silniejszy w trakcie poniedziałkowej sesji, co mogło spowodować krótkoterminową realizację zysków. Dla niemieckiego DAX lekko wspierające były finalne dane o wzroście PKB w II kwartale, który okazał się być nieco powyżej szacunków (+1,6% kw/kw względem 1,5% oczekiwań).

Odbicie cen akcji spółek chińskich! ETF na technologiczne walory z Chin zyskiwał wczoraj prawie 8,0% - 1

Pozytywnie sesja wypadła także na Wall Street, gdzie S&P500 po niewielkim wzroście rzędu 0,15% osiągnął kolejne, już 50 w br. historyczne maksimum notowań. Wśród sektorów dobrze zachowywały się spółki cykliczne z obszarów turystyki, linii lotniczych, finansów i energii. Z drugiej strony mocniej niż S&P500 zyskiwał wczoraj Nasdaq (ponad 0,5%), co świadczy o lepszej szerokości rynku i dobrych nastrojach inwestorów.

Na rynku zwracało uwagę odbicie cen akcji spółek chińskich notowanych na amerykańskich giełdach na co wpłynęły m.in. lepsze wyniki Pinduoduo albo JD.COM. W efekcie ETF na technologiczne spółki z Chin zyskiwał wczoraj prawie 8,0%. Zachowanie indeksów na GPW wpisywało się wczoraj w tendencje globalne. Ponownie lepszym wynikiem zakończyły się notowania blue chipów, a WIG20 ponownie dotarł do poziomu 2 300 pkt., będąc zaledwie 1 pkt. od tegorocznego maksimum.

Wśród największych spółek pozytywnie wyróżniały się akcje Cyfrowego Polsatu (+3,6%), które od kilku miesięcy znajdują się w silnym trendzie wzrostowym. Zyskiwały także PKN (+2,6%) oraz KGHM (+1,95%), korektę zaliczyły natomiast Dino (-3%) oraz CCC (-2,3%).

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Po dwóch dniach wzrostów możemy oczekiwać dziś pewnego uspokojenia nastrojów a być może realizacji zysków przed rozpoczynającą się jutro konferencją w Jackson Hole. W dalszych dniach zachowanie inwestorów będzie zależeć od wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych, szczególnie w obszarze oczekiwanej redukcji prowadzonego przez Fed skupu aktywów oraz przewidywań w zakresie koniunktury gospodarczej w kolejnych kwartałach.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk