• Odbierz prezent
Ochłodzenie nastrojów na rynku - sektor bankowy prowodyrem spadkowej sesji notowań

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie ochłodzenie nastrojów na krajowym rynku, co zresztą po serii mocno wzrostowy świec nie jest czymś nietypowym. Na wykresie dziennym FW20 kurs osiągnął pierwszy poziom docelowy określony wsp. 1,618 z wrześniowej fali spadkowej stąd też potencjalna korekta ma swoje uzasadnienie.

Jeżeli spadek miałby się pogłębić to pierwsze istotne wsparcie zabezpiecza pokonany w ubiegłym tygodniu wrześniowy szczyt przy wartości 2393 pkt. Po wczorajszej sesji pojawiła się formacja harami ostrzegająca przed odwróceniem dotychczasowego ruchu. Nie jest to formacja zbyt wiarygodna. Na wskaźnikach AT tych podążających za trendem (MACD, DMI, przebieg średnich) są podtrzymane sygnały wzrostowe, jedynie na RSI po zasygnalizowaniu stanu wykupienia rynku następuję cofnięcie do strefy neutralnej.

Ochłodzenie nastrojów na rynku - sektor bankowy prowodyrem spadkowej sesji notowań  - 2Ochłodzenie nastrojów na rynku - sektor bankowy prowodyrem spadkowej sesji notowań  - 2

Na wykresie 60-min po wtorkowej sesji kurs osiągnął poziom docelowy określony wsp. 2,618 z lokalnej fali spadkowej w ostatnim tygodniu września. Jednocześnie na MACD i RSI ostrzeżeniem były negatywne dywergencje. Wczoraj notowania po lekko spadkowym otwarciu w kolejnych godzinach powoli pogłębiały zniżkę, chociaż jej dynamika była słaba. Na MACD i DMI poskutkowało to jednak odwróceniem wskazań na spadkowe.

Ochłodzenie nastrojów na rynku - sektor bankowy prowodyrem spadkowej sesji notowań  - 1

W grupie spółek indeksu bazowego zawinili wcześniejsi „przodownicy”, czyli głównie sektor bankowy. Tymczasem na rynkach zagranicznych główne indeksy lekko zyskiwały na wartości, a poranne notowania kontraktów terminowych wykazują dalsze umocnienie w stosunku do wczorajszego popołudnia implikując lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk