• Odbierz prezent
Ocena CyberPunka 2077 to tragiczne 2,8/10! Efekt? Akcje CD Projekt nurkują. Czy cena CDR nadal będzie spadać?
Z artykułu dowiesz się:

  • o ocenach gry CyberPunk 2077,
  • ile przecenił się kurs akcji CDR w piątek.
  • o bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. 

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się delikatną przeceną indeksów na Wall Street. W USA wciąż nie ma porozumienia w sprawie pakietu fiskalnego, a w Europie wraz ze zbliżającym się końcem roku, dobiega końca termin negocjacji na linii Unia Europejska-Wielka Brytania, który wyznaczony był na wczoraj, jednak w wyniku rozmów ogłoszono kontynuację próby osiągnięcia konsensusu. Jeżeli do końca roku nie zostanie wypracowana umowa handlowa to od stycznia zaczną obowiązywać ogólne zasady Światowej Organizacji Handlu.

Brak porozumienie w sprawie Brexitu

Według zapowiedzi Premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona większe szanse upatruje w scenariuszu braku porozumienia. W tle negocjacji pandemia koronawirusa przyśpiesza, w sobotę w USA padł zarówno dobowy rekord nowych infekcji, jak i zgonów. Kanclerz Niemiec Angela Merkel w reakcji na rosnące zagrożenie potwierdziła wczoraj plany zamknięcia części gospodarki od 16 grudnia do 10 stycznia.

Przecana indeksu WIG20

Piątkowa sesja przyniosła wyprzedaż indeksu blue chipów, jednak za większość spadku odpowiadały notowania CD Projektu, który przecenił się o 11,5%, wartość obrotu na walorach największych spółek przekroczyła 2,2 mld zł, jednak za przeszło 50% tej wartości (niemal 1,3 mld zł) odpowiada obrót na walorach producenta „Cyberpunka 2077”. Wyprzedaż walorów CD Projektu znajduje uzasadnienie głównie w fali negatywnych opinii graczy dotyczących przede wszystkim optymalizacji gry (zwłaszcza w wersji na „stare konsole”) jak i masa błędów w grze. Ocena graczy na portalu Metacritic dla wersji na PC wynosi 6,8/10, co jest bardzo słabym wynikiem (poprzedni tytuł Wiedźmin 3 posiada ocenę 9,4/10), a dla wersji na PlayStation 4 wynosi tragiczne 2,8/10. Pomimo wypuszczonych w weekend poprawek gracze wciąż narzekają na złe działanie gry. Pojawia się coraz więcej doniesień o pozytywnie rozpatrzonych wnioskach o dokonanie zwrotu gry przez Sony, a takie zwroty przyznawane są wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach. Wyżej wymienione czynniki mogą przełożyć się na niższą sprzedaż i słabsze wyniki studia od tych, które potencjalnie mogło osiągnąć. W związku z niesłabnącym echem premiery podwyższona zmienność na notowaniach spółki wciąż prawdopodobnie będzie występować.

Z pozostałych tematów - spółka Nutit wezwała do sprzedaży 1 982 531 akcji Impela, po cenie 13zł. Celem wezwania jest odkupienie pozostałych akcji spoza porozumienia i wycofanie spółki z giełdy


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk