• Odbierz prezent
Objęcie bessy na tygodniowym wykresie indeksu Russell2000

Tygodniowy wykres amerykańskiego indeksu Russell2000 przynosi nowe informacje, które mogą być użyteczne dla każdego inwestora.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pierwsza obserwacja dotyczy poziomu 1450 punktów. Ponieważ notowania tego indeksu na początku tego miesiąca znajdowały się powyżej tej wartości, to można było oczekiwać dalszej kontynuacji wzrostów. O takim potencjale informowało wiele dołków znajdujących się w tym żółtym obszarze w latach ubiegłych.

Tym samym popyt zmarnował okazję, która wykorzystała podaż. Zrobiła to na tyle ambitnie, że kolejne wsparcie 1350 punktów może zostać przełamane. Cena minimalna jest ok. 30 punktów niżej, jednak to popołudniowe notowania będą kluczowe. Jeżeli US2000 podniesie się powyżej niebieskiej linii, to będzie można uznać, że posiadacze akcji z tego indeksu podjęli stosowne działania, aby powrócić przynajmniej do wartości 1450.

Poprzednia korekta miała długość 200 punktów, bieżące spadki są minimalnie większe. Jest to dodatkowa informacja wspierająca tworzenie białej świecy w tym tygodniu.

Jeżeli jednak świecowa formacja objęcia bessy z ostatnich dwóch tygodni jest układem szczytowym, to należy pamiętać, że będzie to już drugi niższy szczyt, co zmusza to patrzenia w większej skali na południe. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że drugi kwartał to korekta po silnym impulsie z początku roku. W takim przypadku czerwona strefa 1260 punktów będzie ważnym sygnałem i potwierdzeniem rozbudowania fali spadkowej. Jest to jednocześnie najbliższe wsparcie.

Zielona linia na wskaźniku RSi została przełamana, może to być pierwszy sygnał zmiany sentymentu. W tym tygodniu warto obserwować na niższych interwałach, jak Russell zachowa się na poziomie 1350 punktów.

Objęcie bessy na tygodniowym wykresie Russell2000 - 1

 


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk