• Odbierz prezent
Obawa przed recesją rośnie na amerykańskiej giełdzie. Rynki spadają

Wraz ze krachem na rynku ropy upada także Wall Street. Brak optymizmu co do wyników finansowych amerykańskich spółek pogłębia obawy przed głębokim spowolnieniem gospodarczym. Czeka nas rynek niedźwiedzia?

Wszystkie indeksy sektorowe S&P 500 spadło o 1,6% lub więcej, przy czym sam indeks SPX zanotował solidny spadek o 2,25% w ciągu ostatnich trzech dni. S&P500 zamykał notowania na czerwono w ciągu ostatnich 7 sesji (na 8). Trend spadkowy potęgowany jest krachem na rynku ropy, gdzie notowania surowca tąpnęły do poziomów poniżej zera, ponieważ handlarzom ropy naftowej zabrakło miejsca w magazynach na dostawy majowe.

notowania S&P500, 3 dni

notowania S&P500, 3 dni

Wraz z załamaniem rynku czarnego złota, które przeniosło się także na czerwcowe kontrakty terminowe, inwestorzy kapitałowi zaczęli się obawiać, jak duże są i będą szkody gospodarcze wynikające z blokad gospodarczych, które wstrzymały działalność większości firm i spowodowały miliony zwolnień.

Informatyka i finanse tracą, Netflix notuje wzrost liczby abonamentów

Indeks informatyczny S&P SPLRCT spadł o 4,1%, a indeks finansowy SPSY o 3,2%. Po tym, jak wiele firm wycofało swoje prognozy z powodu niepewności związanej z koronawirusem, w najbliższych dniach inwestorów czeka publikacja raportów z pierwszego kwartału i będziemy się mogli dowiedzieć, w jak dużym stopniu pandemia zainfekowała wyniki finansowe korporacji. 28 kwietnia (wtorek) HSBC opublikuje swoje wyniki finansowe za 1 kwartał br.

Amerykański S&P rósł wraz z początkiem kwietnia, odrabiając starty i zyskując 20% po marcowym dołku, aczkolwiek na rynki wróciła niepewność i na powrót mamy do czynienia ze spadkami.

Firma Coca-Cola Co przedstawiła najnowszy raport szkód wyrządzonych przez globalny kryzys zdrowotny, twierdząc, że jej obecne wyniki kwartalne bardzo ucierpią z powodu niskiego popytu na jej napoje. Zapasy Coca Coli spadły o 2,5%.

International Business Machines Corp (IBM.N) spadł o 3% po tym, jak spółka wycofała swoją roczną prognozę na 2020 r.

Co ciekawe, wzrósł obrót Netflixa (NFLX.O) o ponad 2,6% po tym, jak spółka streamingowa zgłosiła więcej płatnych abonentów, niż oczekiwano, w pierwszym kwartale.

Dow Jones Industrial Avarge

Podczas wtorkowej sesji Dow Jones Industrial Average (DJI) zmalał o 2,20%, spadając do wartości 23 018 punktów indeksowych.

notowania DJIA, 3 dni

notowania DJIA, 3 dni

Notowania: S&P 500

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk